Skocz do zawartości

Kłopoty z centralnym zamkiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z centralnym zamkiem dotychczas pracującym bez problemu a teraz gdy naciskam na pilot zamyka i otwiera tylko drzwi kierowcy , gdy przekręcam kluczykiem zamek otwiera i zamyka ale także tylko drzwi kierowcy. Co się dzieje co mam sprawdzić lub co wymienić.Alarm i centralny są firmy Cassini C440 założone w salonie 10lat temu.Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem pod względem elektryki ale siłownik w drzwiach działa więc to będzie centralka.W takim razie mam pytanie czy mogę tą centralkę zamienić na inną np. z allegro bo te cassini są drogie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinna podejść ale to nic pewnego sprawdź jeszcze połączenia centralki czy tam coś nie jest luźnego bo wygląda to n a dziwna usterkę, ile Ty masz drzwi ? jeśli masz dwa to możesz mieć siłownik uszkodzony w drzwiach pasażera a nie centralkę, trzeba wszystko sprawdzić za nim udasz się do sklepu lub na allegro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cztery drzwi czyli cztery przekaźniki a działa tylko jeden od kierowcy.Nie wydaje mi się żeby trzy naraz padły.Siłownik w drzwiach kierowcy posiada dwa kable , jeszcze dwa kable idą do zamka na kluczyk - może to będzie jakaś podpowiedź.Otworzyłem teraz puszkę sterownika zamków centralnych wszystko suche żadnych przypaleń.Dotykając kabelkiem (masą)do przewodów idących od siłownika drzwi kierowcy do centralki - siłownik zamyka na jednym kablu a na drugim otwiera . Więc przełamanie kabli między drzwiami a karoserią chyba można wykluczyć. Sterownik centralnego to Cassini c571 przynajmniej tak pisze na płytce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwa kable idą do zamka na kluczyk

ten przełącznik daje impuls do centralki jak zamykasz i otwierasz, sprawdź ten przełącznik może w środku jest woda lub jakiś syf, możesz też ręcznie sterować ten przełącznik i obserwować co się dzieje, przemierz też miernikiem czy jest przejście z tego wyłącznika do centralki.

 

Teraz tak myślę skoro masz pilota do zamka to mam pytanie czy ten pilot jest tylko do centralnego czy tez do alarmu który steruje tą centralką centralnego. możesz tez odsłuchać czy przekaźniki cykają w tej centralce po nienaciśnięciu pilota i jeszcze jedna rzecz skoro wszystkie siłowniki są dwu przewodowe to wykluczam awarię centralki skoro siłownik od kierowcy działa to możesz pójść na skróty a mianowicie odszukać przy centralce przewody biegnące do pozostałych drzwi i zmostkować je z kablami z drzwi kierowcy siłowniki powinny ruszyć ale to już jest ostateczność

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot posiada tylko jeden przycisk - zamyka drzwi i uzbraja alarm - otwiera drzwi i rozbraja alarm.Jutro rozbiorę ten zamek jak mi się uda bo dostęp tam nie ciekawy i posłucham tych przekaźników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę czasu i polatałem po sieci i tak

Alarm i centralny są firmy Cassini C440 założone w salonie 10lat temu

to jest tylko centralka alarmu centralka centralnego napewno jest innej firmy a może nawet fabrycznie jest centralny zamontowany i centralka alarmu jest podpięta pod centralny jest to łatwo sprawdzić z alarmu jest wyprowadzony kabelek biało niebieski on właśnie steruje centralnym odszukaj ten kabelek i idź za nim gdzie jest podpięty, ten kabelek podaje masę na centralny raz do otwarcie raz do zamknięcia możesz bez centralki podać masę i zobaczyć co się będzie działo. Do pewności napisz ile kabli i jakie kolory wychodzą z centralki ułatwi mi to orientację w terenie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałem że to cassini c440 bo tak mam wpisane w papierach od auta ale dziś dobrałem się do puszki centralnego przynajmniej tak mi się wydaje po rozkręeniu jej na płytce pisze cassini c571.Niestety nie mam schematu a na stronie cassini tak jest napisane: "C571 sterownik zamków centralnych wyjścia przełączne dwuprzekaźnikowe, wejścia sterujące uniwersalne (sterowane masą, plusem lub zmianą) " . Jutro postaram się zrobić parę fotek może to coś wyjaśni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania