Skocz do zawartości

Polerowanie lakieru utlenionego


Gość kosmita19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Miałem ostatnio nie wielką kolizję i muszę naprawić prawy przedni błotnik. Lekke wgniecenie. Mam lakier koloru czerwonego 2 warstwowy czyli kolor i bezbarwny lakier. Na lakierze widać wyblakłe miejsca po słońcu, deszczu i innych czynnika atmosfercznych. Lakier czerwony z tego co się dowiedziałem ma się do tego że się utlenia. Będę miał malowany błotnik i będzie napewno różnica od pozostałych elementów karoseri. Moje pytania: Czy da się wypolerować 2 warstwowy lakier metalik w takim stopniu żeby np. 10 % było różnicy? Co będę musiał posiadać, jakie narzędzia itp.Za wszystkie odpowiedzi dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najpierw trzeba by wypolerować lakier a potem do niego dobrać lakier którym będziesz malować i w tedy jest szansa że wszystko będzie ładnie wyglądać ale na jakiś czas wiadomo że stary lakier z biegiem czasu znowu wyblaknie ale zawsze można przepolerować jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade zapomniałem wspomnieć że maska była malowana trochę wcześniej no 2 lata temu. I teraz lakier na pr. błotniku bedzie się różnił tylko od tej maski. Polerowanie maski też coś da czy nie. Najlepiej to zrobie jutro zdjęcie i wstawie. Każdy będzie wiedział co z tym zrobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że lakier 2 warstowy nie da się wypolerować? Nie jestem ekspertem jak Ty ale szwagier mi podpowiada że jak po wodzie np. z myjni nie ma blasku to nic z tego polerowania nie będzię. Dzięki wszystkim jutro zrobie zdjęcia i pokaże czekam tylko na odpowiedz experta-mechanika Który i tak mi bardzo podpowiedział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz szwagrowi że jak jest lakier matowy to można z tego lustro zrobić i muchy się będą ślizgać na masce, co do lakierów ty masz lakier dwuwarstwowy czyli baza i na tym jest bezbarwny, Ty wypolerujesz tylko ten bezbarwny dostanie połysku i na tym koniec i kurde nie słyszałem żeby czerwona baza się utleniała, czerwony lakier się utlenia ale tylko w wersji lakierów akrylowych. Kup sobie dobrą pastę np. G3 i jazda na lakier można maszyną ale i ręcznie trochę męcząca praca ale efekt zobaczysz i nie zapomni przeczytać manual pasty bo G3 poleruje się na mokro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobie jak napisałeś dzienki wielkie. A szwagrowi to mu powiem, powiem do rozumu. A teraz tylko moje malutkie pytanie na ile taka polerka starczy :?: [/code]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta polerska G3 jest pastą ścierną czyli ściągasz bardzo cienką warstwę lakieru jednoczenie go polerując na wysoki połysk i zalecane jest po tej operacji nanieść na lakier jakiś środek co go zabezpieczy czyli jakaś zwykła pasta zabezpieczająca lakier wosk etc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Najlepiej podjedz do jakiegos lakiernika i zapytaj o to jaki masz lakier bo tak jak grzes mówi metalik nie płowieje bo jest na nim lakier bezbarwny który mozna polerowac, ale trzeba umiec to robic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania