Skocz do zawartości

Calibra kreci, ale nie odpala


Gość jajojek

Rekomendowane odpowiedzi

A co masz na mysli pisząc ze nie chce wchodzic na obroty? Bo cali normalnie jezdzi, tylko na luzie jak jest to ma bardzo niskie obroty. Moc jest ok, bo rusza bez gazu bez problemu (z samego sprzegla)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdzilem dokladnie ten kabelek o ktorym pisalem wyzej i wychodzi on tak jakby spod szyby i laczy sie z jednym z brazowych przewodow ktore ida do kostki ktora sie wpina w czujnik polozenia przepustnicy (TPS ?) Tam sa kabelki brazowy, brazowo niebieski i chyba niebieski. Ten brazowo niebieski jest uciety i skrecony jest z zoltym(on jest na poczatku w oslonce) ktory idzie z podszybia. A ten brazowo niebieski ktory idzie z glebi silnika jest tak jakby zaizolowany. Wiec przyczyna moze byc ten przewod.

Ok, a wiec okazalo sie ze te kabelki sa jednak z tpsa. Jutro bede lutowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Mati19109

witam serdecznie potrzebuje pomocy mam calibre 2.0 8v mam z nią problem cieżko odpala na mrozie jak i na plusowej temp. około (2C) wymienione przewody WN czujnik temp.Silnika. co może być tego przyczyną? dodam jeszcze ze paliwo jest lane na shellu. proszę o pomoc :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati19109

nie pali na gazie ani na benzynie. świece czyste i tez je opaliłem palnikiem iskra jest dobra. ciśnienie na pompie też jest dobre wtryski dają paliwo a i tak nie pali. czy to może być wina przepływomierzu powietrza??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati19109

w tym problem że czujnik jest nowy założony i jest tak samo. to auto ma dziwne odchyły raz zapala a jak ostygnie to już ciężko. jak jest ciepły to pali z bez problemu. a rano raz zapali a następnego dnia ma problem zapalić. już nie wiem czy może mechanika zmienić :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati19109

aha czyli może mieć gaz coś do tego że nie chce zapalać. bo mechanik mi mówił ze jakieś przekaźniki od gazu były zaśniedziałe i je czyścił to może kupie te przekaźniki??

 

[ Dodano: 2010-12-10, 20:50 ]

ArKos wiesz nic to nie pomogło z tą klemą. :-( a czy może to być wina silniczka krokowego??

 

[ Dodano: 2010-12-11, 22:38 ]

dzisiaj zauważyłem że nie zawsze mi się zapala check po włączeniu zapłonu. jak to sprawdzić czy jest popsuta stacyjka? czy może coś innego? nie wiem czy to możliwe ale podejrzewam silniczek krokowy. może ma jakieś zwarcie. dodam jeszcze że kiedy włączę zapłon i check się nie świeci to kilka krotnie włączam i wyłączam zapłon i za którymś razem się zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania