Skocz do zawartości

Nowy alternator i brak ładowania


Gość mario87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) W zeszłym tygodniu w mojej Asterce F 2.0 8V z 94r doszło do awarii. Włączyła się kontrolka ładowania. Zaraz zatrzymałem auto sprawdzić co się stało. Wyłączyłem silnik ale kontrolka nie gasła. Po ponownym uruchomieniu zgasła ale w czasie jazdy zapaliła się ponownie i w dodatku zaczęła się co raz bardziej jarzyć. Pomyślałem sobie może jakieś zwarcie albo regulator napięcia wysiadł. Doszło do tego że żarówka się chyba przepaliła bo przestała świecić. No i niestety wróciłem autem na lince. Pojechałem kupić zregenerowany alternator myśląc że to wystarczy. Ale niestety ładowania jak nie było tak nie ma.

Jak myślicie czy mogło dojść do popalenia jakiejś wiązki, czy przepalona żarówka kontrolki ładowania ma wpływ na samo ładowanie i czy w ogóle ktoś się kiedyś z tym problemem spotkał??? Prawdę mówiąc wolałbym najpierw sam coś w aucie sprawdzić czy naprawić zanim je oddam do elektryka no chyba że nie dam rady :P

 

Dzięki Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy żarówka się nie przepaliła jeśli jest dobra to trzeba sprawdzić połączenia do alternatora, jeśli są ok to wypadało by miernikiem zmierzyć czy jest ładowanie i jakie ono jest, to że masz regenerowany alternator nie znaczy że jest ok ale to juz jest ostateczność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy, mam takie żaróweczki więc jutro się tym zajmę, jakby to nie było to będę węszył dalej i napiszę jak to wygląda :)

 

[ Dodano: 2010-08-05, 23:29 ]

A bym zapomniał - PODZIĘKOWAŁ :-D

 

[ Dodano: 2010-08-06, 12:14 ]

OK. Żarówka wymieniona, altek ładuje, wszystko w jak najlepszym porządku.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania