Skocz do zawartości

Kontrolka poduszek VECTRA B 1.6 16V'98


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dzięki ! Jak będzie pogoda to się wezmę .Spróbuję o tym potem napisać.Do zo !

 

[ Dodano: 2010-12-03, 22:14 ]

Witam ! Oczywiście nie znalazłem czasu żeby podłubać pod fotelem ani nawet żeby coś napisać.Przepraszam ! Wizyta w warsztacie-kasowanie usterki-znowu wszystko jest OK,ale...mam nowy problem ! Ale to może opiszę w nowym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam! Przymierzam sie do zmiany zegarow na te z obrotomierzem. Zajrzalem sobie czy mam ten 9pin no i jest wiec chyba ze zmiana nie bedzi problemu bo tylko podmienie sobie zegary bez bawienia sie w jakies kabelki mam racje? Teraz do rzeczy.

Pytanie:

Czy moja corsina posiada ABS? Bo u mnie jest taka kontrolka ale nie bylo w niej diody ktora ja podswietla

Napewno mam AirBagi kierowcy i pasazera ale kontrolka nie miala diody wiec podmienilem sobie i jak czytalem na forach ta kontrolka powinna sie palic przy przekreceniu stacyjki a po uruchomieniu zgasnac u mnie sie palila stale, rozumieem ze jest cos nie tak? chyba kolo wcisnal mi bubel ze airbagi sa sprawne skoro ta kontrolka sie ciagle pali jak myslicie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moja corsina posiada ABS? Bo u mnie jest taka kontrolka ale nie bylo w niej diody ktora ja podswietla

 

musisz sprawdzić i zajrzeć pod maskę czy masz samą pompę hamulcową czy jest dodatkowa pompa ABS.

 

Napewno mam AirBagi kierowcy i pasazera ale kontrolka nie miala diody wiec podmienilem sobie i jak czytalem na forach ta kontrolka powinna sie palic przy przekreceniu stacyjki a po uruchomieniu zgasnac u mnie sie palila stale, rozumieem ze jest cos nie tak? chyba kolo wcisnal mi bubel ze airbagi sa sprawne skoro ta kontrolka sie ciagle pali jak myslicie??

 

dokładnie jak piszesz kontrolka zapala się po przekręceniu kluczyka i gaśnie po uruchomieniu silnika, skoro tam nie ma żarówki ktoś ją wyją by ukryć usterkę, teraz proponuję odczytać kody błędów i dowiesz się co jest z tymi poduszkami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzić i zajrzeć pod maskę czy masz samą pompę hamulcową czy jest dodatkowa pompa ABS.

 

nie widzialem czegos takieg pod maska a wydaje mi sie ze powinno byc to widoczne

 

teraz proponuję odczytać kody błędów i dowiesz się co jest z tymi poduszkami

 

kontrolka silnika nie zapala sie wcale(procz przekrecenia stacyjki i odpaleniu auta) mimo tego moge miec bledy??

czy jak odczytam metoda drucikowa musze potem jechac odrazu do warsztatu by je skasowac czy moge za jakis czas?

co sie dzieje z autem jak bede jezdzil z bledem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka silnika nie zapala sie wcale(procz przekrecenia stacyjki i odpaleniu auta) mimo tego moge miec bledy??

 

mam na myśli odczytanie błędów poduszki a nie silnika to są różne systemy diagnozowane w tym samym gnieździe tylko w innych pinach i z tego co wiem kodów ABS nie odczytasz migowo tylko kompem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania