Skocz do zawartości

Luzy na przegubie (krzyżaku) kolumny kierowniczej Corsa C


Gość KubaK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak je sprawdzić przed wymianą żeby nie robić sobie zbędnych kosztów?

 

pisze w poradniku - unieść koło do góry i szukac luzu w osi pionowej koła

 

tu też jest na ten temat:

http://forum.samnaprawiam.com/podwozie-stuku-puku-czyli-choroby-zawieszenia-vt70.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

pisze w poradniku

 

Rzeczywiście nie doczytałem :P

 

Wymieniłem wczoraj ten nieszczęsny przegub kolumny kierownicy i o dziwo już nic nie stuka :-D

 

Zacząłem teraz słyszeć z kolei jakieś odgłosy z tyłu ale to już nie w tym temacie jak coś ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

co mam jeszcze sprawdzić,podczas jazdy bardzo mi stuka jakby stuki na przegubie?wcześniej myślalem że to poduszki silnika,wymienilem lewą,i dalej to samo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna Macphersona może stukać, wahacz może stukać to tak dodając do tego co pisali poprzednicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest zapalony silnik to nic nie rzęzi,tylko po ruszeniu i zmianie biegu np.na 2,wcisne sprzęgło i słyszę hurgotanie?nawet probowalem na podniesionym prawym kole i to samo tak jak by coś szarpało :-( od strony silnika.czy może łożysko albo przegub?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłby walnięty przegub, czy to zewnętrzny czy wewnętrzny to podczas ruszania ( na pól sprzęgle ładnie to widać ) będzie szarpać kołem, przegub wewnętrzny ma pewien luz nie za duży ale ma za to zewnętrzny nie może mieć luzu szarpiąc za pół oś. Zewnętrzny często objawia się podczas skręcania słychać taki nieprzyjemny dźwięk. Ale skoro słychać do na dziurach to jak bym bardziej kierował się ku zawieszeniu a nie przeniesieniu napędu, może też być uszkodzony któraś z poduszek silnika spróbuj pobujać silnikiem jeżeli bd " sztywno " to poduchy raczej ok. Możesz też podnieść auto i poszarpać a to a koło a to za kolumnę amortyzatora, ogólnie posprawdzać zawieszenie gumy na wahaczach itp, aha już ktoś o tym pisał wcześniej układ kierowniczy tez może się tak odzywać, spr czy na drążkach kierowniczych nie masz luzów, złap za końcówkę listwy co wychodzi z maglownicy i poszarp czy nie ma luzów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłby walnięty przegub, czy to zewnętrzny czy wewnętrzny to podczas ruszania ( na pól sprzęgle ładnie to widać ) będzie szarpać kołem, przegub wewnętrzny ma pewien luz nie za duży ale ma za to zewnętrzny nie może mieć luzu szarpiąc za pół oś. Zewnętrzny często objawia się podczas skręcania słychać taki nieprzyjemny dźwięk. Ale skoro słychać do na dziurach to jak bym bardziej kierował się ku zawieszeniu a nie przeniesieniu napędu, może też być uszkodzony któraś z poduszek silnika spróbuj pobujać silnikiem jeżeli bd " sztywno " to poduchy raczej ok. Możesz też podnieść auto i poszarpać a to a koło a to za kolumnę amortyzatora, ogólnie posprawdzać zawieszenie gumy na wahaczach itp, aha już ktoś o tym pisał wcześniej układ kierowniczy tez może się tak odzywać, spr czy na drążkach kierowniczych nie masz luzów, złap za końcówkę listwy co wychodzi z maglownicy i poszarp czy nie ma luzów.
dzięki jutro to sprawdzę.

 

[ Dodano: 2013-03-04, 12:40 ]

Dzięki za rady,lecz dziś sam w to nie wierzylem,było lewe kolo lużne i stąd to stukanie.smiechu warte, :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i u mnie stuki :-( .

W związku z tym że słychać z lewej strony auta (jak jestem w środku).

Podejrzanym jest krzyżak kolumny kierowniczej , na postoju jak poszarpuję kierą także stuka.

 

Na równej drodze nic , ale na nierównościach nawet drobnych - masakra.

Wściec się idzie :-x .

Dalej jak nie to łączniki i gumy stabilizatora , kolumna amora i inne do przeglądu idą.

 

A w Astrze sprężarka klimy buczy - coś te auta ze znakiem błyskawicy , troski wymagają :-| .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania