Skocz do zawartości

Ściąganie auta - kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy (WSZ)


Gość maciek3001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się z prośbą o poradę w następującej kwestii (dotyczy VW Jetta 1.4TSI 2011r.)

Ostatnio zauważyłem, że podczas jazdy auto delikatnie ściąga na prawą stronę co wymusza kontrowanie kierownicą poprzez lekkie jej skręcenie w lewo. W celu ustalenia przyczyny podjechałem na stację kontroli pojazdów gdzie uzyskałem informację, że luzów nie zaobserwowano, a zbieżność jest w porządku. Podejrzenie padło na problem z kołami (wyważenie, uszkodzona opona). W dniu wczorajszym wymieniłem jednak opony na zimowe, koła zostały wyważone, a problem nadal występuje. Dzisiaj odwiedziłem serwis zajmujący się geometrią kół i po laserowym sprawdzeniu geometrii okazało się, że występuje problem z kątem wyprzedzenia sworznia zwrotnicy (WSZ) w prawym kole, co w efekcie prowadzi do ściągania auta na prawo – zdjęcie wydruku z pomiarów pod tym linkiem: https://zapodaj.net/d9e614cdc4d2c.jpg.html

W związku z powyższym chciałbym zapytać czy ktoś spotkał się z takim problemem i potrafi mi doradzić co w takiej sytuacji zrobić aby pozbyć się ww. usterki?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie:

trzeba WYREGULOWAĆ geometrię w tym aucie.

1.

jest lekko rozjechana zbieżność przodu - mieści się w tolerancji, ale według wyników pomiaru kierownica minimalnie w prawo jest przy jeździe na wprost

2.

zbieżność z tyłu rozjechana (może mieć wpływ na ściąganie)

3.

brakuje mi przesunięcia osi przedniej i tylnej - na tej podstawie można stwierdzić, czy odległość kół LP->LT oraz PP->PT jest taka sama, bo to też ma istotne znaczenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania