Skocz do zawartości

kontrolka akumulatora nie gaśnie


Gość antki22@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość antki22@o2.pl

W tzw międzyczasie pojawił się kolega kolegi i sczytał błędy były dwa ale po niemiecku :(

Jeden to kluczyk nie komunikował się z reszta i nie można było odpalić, drugi alternator.

Na szczęście miałem drugi kluczyk i odpalił ładnie i pracował, kontrolka ładowania się świeciła, ale to już mamy ustalone alternator.

Postał dwa dni w deszczowo mokrej pogodzie i już nie odpala na żadnym kluczyku a przy podpiętym akumulatorze świeci się kontrolka ładowania :(

teraz jak próbuję odpalić to rozrusznik kręci, kontrolka check mruga, odpali na pół sekundy i gaśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
rozrusznik kręci, kontrolka check mruga, odpali na pół sekundy i gaśnie.

 

Nie rozpoznaje kluczyka. Pewnie trzeba zakodować na nowo a to juz tylko przy pomocy komputera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość antki22@o2.pl

Alternator zamówiony, podobno są jeszcze gdzieś jakieś bezpieczniki odpowiedzialne za to i sugerowano by je sprawdzić patrzyłem pod maską i ni chu chu nie znalazłem a pod kierownicą wszystkie bezpieczniki OK ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszysz?

 

13dac9f723f73c0e9bc6ee1fb5985de4.jpg

 

Na przykład Insignia... alternator jest zabezpieczony o ile pamiętam przez 150A, rozrusznik 400A. Bezpieczniki płytkowe:

 

mpartner-bezpiecznik-samochodowy-mega-250a-littelfuse-kategoria-bezpieczniki-samochodowe400x400.jpg

 

W starszych Oplach były stosowane duże nożowe, w osobnej skrzyneczce, z reguły wąska podłużna:

 

post-39533-0-30929000-1368473222.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA no fakt o tym nie pomyślałem bo od razu skojarzyłem ze "zwykłym" małym bezpiecznikiem. Zwracam honor w każdym razie, pomimo tego, że pisałem że mogę się mylić w tej kwestii. Nie zmienia to jednak tego, że ten bezpiecznik powinien być dobry skoro ładowanie jest - bynajmniej mi się tak to widzi, bo autor pisał że ładowanie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania