Skocz do zawartości

Huczenie, dragania, ogólnie rzecz biorąc - niemiło !


Gość Purple

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór dobrzy ludzie!

 

Mam problem w moim Yarisku i za cholerę nie mogę go poprawnie zdiagnozować.

Wiem, że podobne tematy były już nieraz poruszane na forum, ale żadna ze znalezionych tam odpowiedzi nie rozwiązuję mojego problemu...

 

Do rzeczy:

 

Podczas jazdy od prędkości 60 kmph wzwyż załącza się brzydki dźwięk z prawej strony (przód), który narasta wraz z prędkością. Jest to jednostajny, niski dźwięk, którego wysokość rośnie wraz z prędkością (niezależnie od obrotów - nie ma również wpływu wciskanie któregokolwiek z pedałów). Dźwięk utrzymuje się przy jeździe prosto oraz skręcie w lewo, a przy skręcie w prawo niemal całkowicie ustępuje!

 

Diagnoza? Oczywiście łożysko! Stwierdził to też zaprzyjaźniony mechanik (na słuch). Zadowolony z szybkiej diagnozy pobiegłem na warsztat wymienić łożysko w prawym przednim kole.

 

Niestety - dźwięk nie zniknął.

 

Dodam jeszcze, że razem z dźwiękiem pojawiają się też dość mocno wyczuwalne wibracje na podłodze, szczególnie od strony pasażera.

 

Czy jest możliwe, że to któreś z łożysk skrzyni biegów / dyferencjału, np. od wałka atakującego? Czy skręt miałby w takim razie na to wpływ?

 

Nie mam już żadnego pomysłu i bardzo ładnie proszę Was o pomoc.

 

Pozdrowionka

 

[Toyota Yaris 2004 1.4 D4D]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem dzisiaj przednią oś na dwóch lewarach i rozpędziłem koła. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że dźwięk ewidentnie dobiega z LEWEGO koła. Co dziwne, dźwięk ustępuje na zakręcie w prawo, co wskazywałoby na prawe łożysko...

 

Wymienię lewe i dam znać czy pomogło. Może kiedyś się to komuś przyda.

 

[ Dodano: 2016-04-11, 14:07 ]

Problemem okazało się o dziwo łożysko W LEWYM kole.

Po wymianie dźwięk ustał. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania