Skocz do zawartości

Za duży czas wtrysku benzyny c16se


Gość szymon 1587cm3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

Witam, mam problem.

 

Silnik na benzynie pracuje w zasadzie normalnie, poza lekkim poszarpywaniem na małej prędkości obrotowej i z małym obciążeniem jest ok. Problem jest z czasem wtrysku benzyny w odniesieniu do LPG.

 

Parametry z live data;

- MAP na jałowych 0,45-0,46bara - wg programu powinien się mieścić 0,3-0,5bara. Na zapłonie jest standard 1,01bara

- sonda zwykła jednoprzewodowa, czyta tylko 2 cylindry bo mam kolektor żeliwny 4-3 bez wyjścia na sondę i sonda jest w stawiona w jedną z portek zaraz przy kolektorze.

Faluje normalnie, pod obciązeniem bardzo szybko, na jałowym ciut wolniej. Zawuważyłem że kilka razy jak stał dłużej na jałowych (koło 10 minut) to sonda leciała na 0V. Dopiero przejechanie się "obudziło ją".

Kończy się czy jest za daleko od kolektora i traci temperaturę?!

- czas wtrysku na jałowych około 2,1ms. Program podpowiada że na 1500obr/min powinno być 0,6-1,3ms, ja mam rzędu 1,8-1,9ms

 

Ciśnienie paliwa na jałowych 2,5bara, lekkie uchylenie przepustnicy i jest pełne 3 bary

 

TPS razem z przepustnicą musiałem regulować bo było widać że uchylona a sam TPS wskazywał 0,73V. Po regulacji mam 0,53V na zamkniętej. MAP przy tym 0,45bar.

Krokowy teraz mieści się w swoim zakresie.

 

Jedna osoba stwierdziła że MAP w moim silniku powinien mieć 0,29-0,32bara. Jeśli by tak było to mam dziurę w dolocie (nic nie słychać). Mi program podpowiada 0,3-0,5bara

 

Szukać nieszczelności, podmienić sondę (kupię nową) czy wpiąć sondę tak aby czytała wszystkie cylindry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wpiąć sondę tak aby czytała wszystkie cylindry?

Ja bym tak zrobił.

Doświadczenia z sondą mówią mi, że wystarczy zwiększyć średnicę wydechu i sonda zgłupieje a silnik zacznie świrować. Czytając 2 cylindry widzi "rzadsze" spaliny i stąd może być problem. Nie mówię, że to na pewno to, ale od tego bym zaczął, aby miała prawidłowe warunki pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinZDW

Skoro sonda czyta tylko dwa cylindry to podczas pracy dwóch pozostałych wykrywa stan zubożenia i wtedy komp podlewa benzyny tak jak piszesz wstaw ją tak żeby czytała z 4 i powinno być OK. Problem z tymi sondami że nie mogą być dalej w układzie bo nie mają grzałki i tylko spaliny ją dogrzewają a w dalszej części układu jest już za zimno dla niej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

wiem, wiem, tylko ze tu jest fullgrup, to miałem nadzieję że nie odczuje tego tak bardzo. Tak czy siak sonda będzie czytała z 4 garków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinZDW

Full grupa ma wtrysk przed samym ssaniem tak jak każdy inny układ wtrysku i spaliny muszą być analizowane po każdym zapłonie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Może tak być, jednak wcześniej w x16sz było to samo rozwiązanie i kłopotu nie było. Monowtrysk nie koryguje po każdym zapłonie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinZDW

Koryguje ale z doświadczenia silniki serii x.... po upaleniu sondy oprócz większego spalania nie wykazują innych większych objawów nie wiem czym to jest spowodowane systemem ECU innym algorytmem nauczania map. W silnikach serii c... spalanie idzie drastycznie w górę problemy z odpaleniem ciepłego silnika długo kręci bo go zalewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
W silnikach serii c... spalanie idzie drastycznie w górę problemy z odpaleniem ciepłego silnika długo kręci bo go zalewa

 

To się zgadza, teraz ciepły c16se musi zakręcić kilka razy zanim odpali i generalnie ma wydłużony czas wtrysku.

X... palił na dotyk, zawsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania