Skocz do zawartości

zacisk hamulcowy


Gość sosik1111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sosik1111

mam pytanie czy ktoś znalazł patent na zapiekające sie tylne zaciski hamulcowe ( dotyczy ręcznego) w oplu zafira dodam że 6 miesiecy były zakładane nowe uszczelniacze i zaciski złożone na smar miedziany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbieram zacisk to tłoczek traktuję papierem ściernym 1000 i lekko go czyszczę. Nie zdarzyło się żeby się zapiekał. No i zamiast miedźki używam białej pasty ceramicznej w spraju lub przezroczystego smaru wysokotemperaturowego stosowanego w hamulcach np Insignii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

ArKos tłoczek to sie nie zapieka jak je robiłem to wyglądały jak nowe tylko zapieka sie ciegno od recznego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz zacisk na najdrobniejsze elementy. Cięgno wyjmij, otwór w zacisku przejedź papierkiem. Ośkę też. Składaj na wazelinie technicznej na przykład. Pamiętaj o uszczelnieniach, żeby potem nie ciekło.

Możesz kupić zacisk i na spokojnie sobie go przygotować - rozebrać, oczyścić itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i mam takie jedno pytanie Arkoś masz jakieś sposoby na wyjęcie tłoczka z zacisku tzn wiem, że mając kompresor to nie problem bo zacisk na stół powietrzem do środka tłoczek wyskakuje ale zakładając że nie mam dostępu do kompresora to pozostaję tylko na aucie bez klocków pompować pedałem hamulca aż tłoczek wyjdzie??? Mowa o przednich zaciskach bo tyle to domyślam się, że w większości przypadków można zwyczajnie wykręcić - dobrze mówię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompować pedałem hamulca aż tłoczek wyjdzie?

Starczy, że wysunie się z 1-2cm. Potem tłoczek w imadło i kręcę zaciskiem. Jak nie mam imadła to żabka i wyciągam tłoczek z zacisku. Można też od tyłu zacisku gdzie wchodzi przewód hamulcowy, włożyć śrubokręt i go wypchać. Sposobów jest milion.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

dzieki za informacje

 

[ Dodano: 2015-02-24, 20:36 ]

a może wie kto gdzie można kupić nowe te spreżynki do ciegien recznego opel zafira

 

[ Dodano: 2015-02-24, 20:37 ]

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania