Skocz do zawartości

Autoalarm nie otwiera centralnego Ibiza 2001


Gość artid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem do mojej Ibizki autoalarm z funkcją centralnego. Mam oryginalny centralny ale zgubiłem kluczyk z pilotem a drugi nie ma pilota.

Podłączyłem najpierw sterowanie zamkiem pod centralkę, plus z akumulatora i minus. Pilot zamykał mi samochód i otwierał ale w czasie jazdy sam po chwili zamykał się (nie było impulsu że drzwi zostały otwarte).

Następnie podłączyłem funkcje: "+" po stacyjce, przycisk w drzwiach, kierunkowskazy i syrenę (na razie nie wstawiałem przerywnika zapłonu) I od tej pory zaczęły się problemy. :-(

Mimo dostrojenia pilota zamek na początku się zamyka i otwiera ale po kilku razach zamyka a następnie mimo rozbrojenia alarmu nie otwiera się.

Zauważyłem jeszcze jeden dziwny symptom, kiedy lewe drzwi są otwarte to uzbrajając alarm zamyka centralny i rozbrajając otwiera. Zatrzaskuję drzwi i znowu to samo :-x

 

Proszę o jakieś podpowiedzi bo już jestem głupi :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wcisnąłem przy zapalonej lampce wyłącznik w drzwiach to nie zgasła.

Jak otwieram centralny to się zapala a gaśnie jak włączę zapłon i odwrotnie jak wyłączę zapłon zapala się a po zamknięciu centralnego gaśnie.

Natomiast jak mam włączony silnik i otworzę drzwi to zapala się a po zamknięciu gaśnie.

Masz jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jeżeli pilot zamyka centralny to podłączony jest do niego. Mylę się? Zrobiłem wszystko jak było opisane na forach tzn po kolorach przewodów we wtyczkach przy przekaźnikach.

Zastanawiam się tylko czy jak alarm ma funkcję centralnego to nie powinienem wyeliminować oryginalnej centralki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak alarm ma funkcję centralnego to nie powinienem wyeliminować oryginalnej centralki

 

Nie, dokładany alarm ma funkcje sterowania centralką zamka i te dwa elementy są ze sobą podłączone, z alarmu zostaje wysłany sygnał do otwarcia lub zamknięcia który steruje centralnym zamkiem, o ile dobrze pamiętam w samych zamkach są wyłączniki które trzeba by sprawdzić, i małe pytanko jak zamykasz z klucza czy działa centralny ?

Znalazłem taka fotkę w której jest zaznaczone które kable sterują oryginalnym centralnym i do tych kabli trzeba by podłączyć kable z alarmu.

21012011008_1236.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Grzes997:

Podłączyłem jak na zdjęciu. Z kluczyka nie mogę zamknąć bo w lewych drzwiach (co napisałem w innym temacie) rozsypał mi się mechanizm z płetewką i nie potrafię złożyć a w prawych nie mam wkładki na klucz w klamce. Ale przed awarią otwierałem i zamykałem z kluczyka centralny.

Do ArKos:

Ja podłączałem alarm. W jednym przypadku centralny zamyka i otwiera a w innym tylko zamyka. Opisałem to w pierwszym poście.

 

Myślę jeszcze co będzie się działo jak odłączę od alarmu wyłączniki drzwiowe.

Zrobię to dziś i napiszę.

 

[ Dodano: 2014-09-25, 16:47 ]

Odłączyłem wyłączniki drzwiowe od alarmu i działa jak powinien. Zamyka i otwiera bez problemu (przynajmniej na razie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania