Skocz do zawartości

świeci się prawy kierunkowskaz


Gość baszko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, od jakiegoś czasu pali mi się ciągle prawy kierunkowskaz w Carismie. Zgaszę autko wyjmę kluczyki, a kierunek nadal się świeci. Wyciągnięcie akumulatora na dłuższą chwilę nic nie daje, po podłączeniu dalej się świeci. Wyciągałem też bezpiecznik, ale dalej to samo. Lewy kierunek działa bez zarzutu, natomiast jak włączam awaryjne, to wtedy oba kierunki świecą ciągłym światłem. Moze jakieś pomysły, bo moje się wyczerpały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że od kierunków jest chyba jeden przekaźnik... jakby się skleił to by na stałe palił albo lewy albo prawy i tylko po zapłonie :niepewny:

 

Jeśli pali się na stałe jeden - to bym szukał gdzie stałe +12V się zwarło za przewodem odpowiedzialnym za prawy kierunek. W takiej sytuacji zacząłbym chyba od odpięcia manetki od kierunków - jeśli by kierunek zgasł to bym wziął miernik i na początek posprawdzał czy nie ma zwarcia w tym rejonie :)

 

Ewentualnie sprawdził też przełącznik od awaryjnych... on ma na stałe jedno wejście 12V i dwa wyjścia na kierunki... - uszkodzenie w tym rejonie też by odpowiadało Twojemu objawowi :), to by było drugie miejsce do sprawdzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście mój awaryjny wygląda trochę nieciekawie, jak wyciągnąlem przycisk, to jakąś izolacją był posklejany. Na początek spróbuję tam zerknąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dzisiaj przycisk od awaryjek, niestety nic nie zmienił, ale postanowiłem zrobić mały eksperyment, a mianowicie zamknąłem i otworzyłem autko z pilota, ku memu zdziwieniu prawy kierunek przestał swiecić ciągłym światłem. Na razie działa bez zarzutu, ale nadal nie wiem co było przyczyną, nie posiadam alarmu, więc może jakieś spięcie przy zamku centralnym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania