Skocz do zawartości

płyn hamulcowy


Gość zbigniew007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbigniew007

koledzy mam pytanie mam mało płynu nabrałem go w strzykawke po spojrzeniu wygląda na to że jest żółty czy moge dolać dot 3 biały bo mam żółty da-1 ale jak nabrałem w strzykawke i zmieszałem z tamtym to zrobił sie mętny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

kolego ArKos tylko ja nie wiem jaki jest sądze że ten płyn przyjechał z niemiec razem z autem kiedyś kupiłem dot-3 i był żółty drugim razem był biały niechciał bym czegoś spaprać i poczytałem troche w necie że ople mają jeden zbiorniczek do hamulców i sprzęgła . nie wiem czy to prawda jutro musze podejrzeć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, z boku zbiorniczka schodzi w dół króciec, z którego płyn jest podawany do pompy sprzęgła.

Wymień całość. Niewiele kosztuje a jest spokój i pewność. Poza tym GM zaleca wymianę płynu hamulcowego co 2 lata lub 60.000km, ponieważ chłonie wilgoć. Nadmiar wody może w zimie skutkować zamarznięciem, a w wypadku silnego obciążenia termicznego hamulców wcześniej się zagotuje. Jeszcze jest kwestia czystości - z biegiem czasu płyn się brudzi i gęstnieje łapiąc zanieczyszczenia produkowane przez pracę układu hamulcowego (od wewnątrz, np ruch tłoków w zaciskach itp).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

dzieki ArKos wymienie cały a mam pytanie czy sprzegło też odpowietrzyć i jaki płyn najlepjej wlać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej DOT-3 lub DOT-4. Fabrycznie lali DOT-3 ale DOT-4 ma wyższą temperaturę wrzenia. Sprzęgło też odpowietrz solidnie, bo przez odpowietrzanie pozbędziesz się starego płynu z wysprzęglika. Kup sobie 2 litry i niech to przeleci przez układ - będzie pewność, że wszystko stare zeszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

kolego ArKos dla pewności spytam jak moge te sprzegło odpowietrza sie tak samo jak hamulce czy jakoś inaczej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
sprzegło odpowietrza sie tak samo jak hamulce czy jakoś inaczej

 

Dokładnie tak samo, pomaga odkręcenie odpowietrznika i pozwolenie aby płyn wyciekł pod własnym ciężarem - wtedy zakręcasz odpowietrznik i odpowietrzasz. Jeśli pedał wpadnie w podłoge to ręcznie go podnieś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania