Skocz do zawartości

Corsa B 1,2 97r - dziwna praca silnika


Gość karollen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Rok temu pisałem o problemie i otrzymałem od Was odpowiedź - dławił sie silnik okazało sie wtedy ze czujnik temp. paliwa/ssania :D

 

Teraz gdy przyszły mrozy problem pojawił sie podobny, dodatkowo wczoraj po całymm dniu satnia dziwnie coś przeskoczyło i silnik "trukocze" dziwnie pracuje niby normalnie na jałowym biegu ale podczas jazdy przy rozpędzaniu stracznie trukocze jak mały ciągniczek, dodatkowo silnik daje większe wibracje na karoserie i kierownice oraz ma mniejszą moc, nie przerywa ale pod naciśnięciu gazu do końca bardzo powoli sie rozpędza /nie tak jak wcześnie/. Bardzo dziwnie pracuje . Zapach benzyny dodatkowo. Wiec rok temu pomogło postanowiłem zacząć od czujnika gdy odkręciłem pokrywe od monowtrrysku okazało sie że jest strasznie luźny - do połowy szpilek odkręcony, zachlapane olejem i paliwem, nie wymieniłem czujnika tylko dokręciłem śruby żeby zobaczyć co bedzie. Jest poprawa z mocą ale i tak to nie jests co wcześniej, dziwna praca silnika nie znikneła...

 

Miał ktoś może coś podobnego i wie co może być przyczyną ?? Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to stukanie dochodzi z pod pokrywy zaworów? ... Na jakim oleju silnik pracuje? ... 15W40? ... Pierwsze co przychodzi na myśl to zgęstniały olej lub przytarty któryś z hydropopychaczy...

 

Chyba że jakimś cudem rozrząd przeskoczył o ząbek.... :niepewny:

 

Masz możliwość nagrania pracy silnika na postoju? ;-)

 

 

Bardzo dziwnie pracuje . Zapach benzyny dodatkowo.
silnik "trukocze" dziwnie pracuje niby normalnie na jałowym biegu ale podczas jazdy przy rozpędzaniu stracznie trukocze jak mały ciągniczek

Aczkolwiek to by mi podpowiadało że silnik aktualnie pracuje na 3 cylindrach a to znaczy że albo szlag trafił któryś z przewodów zapłonowych bądź świecę zapłonową...

 

Najłatwiej to sprawdzić ściągając po kolei na próbę każdy z przewodów zapłonowych... jeśli po ściągnięciu któregoś praca pozostanie bez zmian to masz winowajcę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej obecnie 15w/40

silnik jakby cały drgał

z odpalaniem nie ma problemu nie trzeba mocno kręcić

na jałowym biegu chodzi normalnie podczas dodawania gazu robi tur tur tur wprowadzając silnik w wibracje

podczas jazdy przy każdym biegu przy dodawaniu gazu bardzo wolno sie rozpędza/chyba ze wprowadze najpierw na wysokie obroty za pomocą sprzęgła/ jakby ma mniej mocy

 

cięzko opisać ten dźwięk jakby turkotanie

 

sprawdze jutro świece i przewody

 

czy rozrząd przeskoczył? hmmm mrozy takie wiec może coś przyblokowało ale no nie mam pojęcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kabli i świec... przy ujemnych temperaturach układ zapłonowy szybko pokazuje swoje "niedomagania" ;) ... - na pewno to łatwiejsza do diagnozy opcja niż rozrząd :)

tur tur tur
przy dodawaniu gazu bardzo wolno sie rozpędza/chyba ze wprowadze najpierw na wysokie obroty za pomocą sprzęgła/ jakby ma mniej mocy

 

Przypomina mi to mój stary silnik - jak wywaliło uszczelkę pod głowicą między 3 a 4 cylindrem :niepewny: ...

 

Tak czy inaczej najpierw układ zapłonowy a potem rozrząd... a na koniec sprawdzenie kompresji - jak pokaże na jakimś cylindrze "zero" będzie wsio wiadomo :niepewny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na świece było dla mnie to zachowanie bardzo dziwne a jednak :-D

 

przewody dobre :-D

 

czwarta świeca zawalona strasznie... miałem w schowku stare zamontowałem najlepszą w to miejsce i ..... no bajunia wszystkie objawy ustąpiły... wracałem do domu z pracy no i aż miło sie jechalo żadnego turkotania cicha praca, brak wibracji, moc wróciła :lol:

 

zamówiłem jutro wszystkie 4 wymienie na nowe :faja:

 

 

wiec poraz kolejny nie zawiodłem sie na Was ;-) jednak warto posłuchać mądrych ludzi którzy mają na czym czapke nosić :-D

 

dziękuje pięknie :jupi::jupi::jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na świece było dla mnie to zachowanie bardzo dziwne a jednak

 

A widzisz :) cieszę się że udało Ci się usunąć usterkę :)

 

wiec poraz kolejny nie zawiodłem sie na Was jednak warto posłuchać mądrych ludzi którzy mają na czym czapke nosić

 

dziękuje pięknie

 

W takim razie kliknij "Pomógł" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania