Skocz do zawartości

Naprawa podłużnicy Opel Omega B FL


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się okazało mam pękniętą podłużnicę z przodu od strony kierowcy. Ruda ją wciąga, druga strona i podłoga jest ok. Jeszcze chcę ją dzisiaj dokładniej prześwietlić na kanale o ile mi ręczny nie przymarzł :P

Miałem zamiar dać do blacharza, żeby wspawał nową ale każdy mi odradza tego zabiegu i mam naprawić starą. Co o tym sądzicie? Na tą chwilę mam tylko takie kiepskie zdjęcia:

3877c3302397702.jpg

84c78f302396972.jpg f1425b302396980.jpg 912533302396989.jpg 5d019a302396997.jpg 12330b302397011.jpg 5be495302397027.jpg

 

Prawdopodobnie jest do czego spawać. Nie widać nigdzie, żeby auto było bite czy nawet malowane. Może ktoś wleciał kiedyś w otwartą studzienkę albo ostro w krawężnik przyłożył...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać nigdzie, żeby auto było bite czy nawet malowane.

Da się kupić KAŻDY element blacharski w kolorze, choćby z angola. Lakier ori, nic nie podpada.

 

Może ktoś wleciał kiedyś w otwartą studzienkę albo ostro w krawężnik przyłożył...

Od tego podłużnica nie pęka tak sobie. Żeby pękła, to musi potwornie zapracować.

 

każdy mi odradza tego zabiegu i mam naprawić starą.

Bo jest taniej i szybciej. Ogarnięty blacharz bezproblemowo poradzi sobie przy tej naprawie. Bułka z masłem: wyciąć rude, wstawić zdrowe, zespawać porządnie, zapodkładować, psiknąć sprajem w kolor a wewnątrz zakonserwować. 10-12 godzin uczciwej roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie ją jakoś prostować albo naciągać? Czy tylko spawanie?

 

W Bydgoszczy jest pełno zakładów napraw powypadkowych czy blacharzy. Na mojej ulicy są chyba 3. Pytanie czy są dobrzy... Ciężka sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie ją jakoś prostować albo naciągać? Czy tylko spawanie?

Nie mam płyty pomiarowej w oczach... Blacharz ma za zadanie to stwierdzić.

 

W Bydgoszczy jest pełno zakładów napraw powypadkowych czy blacharzy. Na mojej ulicy są chyba 3. Pytanie czy są dobrzy...

Ale to oczekujesz, że pojadę i sprawdzę czy może ktoś z forumowiczów... :-o Chyba, że to pytanie retoryczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania