Skocz do zawartości

Piszczenie hamulców


Gość kola

Rekomendowane odpowiedzi

Temat w ktorym poprosilem o pomoc zostal usuniety wiec napisze tutaj gdyz moze sie to przydac innym.

 

Moj problem to piszczace hamulce.

 

Proba zlikwidowania piszczenia poprzez przejechania paruset metrow z lekkowcisnietym hamulcem nie pomogla.

 

Arkos doradzil aby wykrecic okladziny gdyz mogly sie przeszklic, i zjechac je troszke papierem sciernym 400 tak aby usunac te przeszklenia, zamontowac znowu i gdy po jakims czasie znowu nastapi piszczenie znaczy ze klocki sa slabej jakosci.

 

Mozliwa przyczyna to rowniez zuzyte klocki nadajace sie juz tylko do wymiany.

 

Teraz moje pytanie jeszcze czy tarcza lub beben moze miec jakis wplyw na to piszczenie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dziś dowiedziałem się, że coraz trudniej o dobre klocki, bo wycofano z produkcji azbest i stąd często gęsto pojawiające się piszczenie - gdzien na Forumach polecali załatwić sprawę miedzianką vel innym towotem :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzien na Forumach polecali załatwić sprawę miedzianką vel innym towotem

 

:shock::shock:

 

 

Zajrzy gdzieś na "Forumach" laik, co zielonego pojęcia nie ma o samochodzie, a klocki mu piszczą, zastosuje złotą tanią poradę i znów rozgorzeje dyskusja o zbyt blisko rosnących drzewach przy drodze...

 

miedzianką to prowadnice zacisku można co najwyżej przesmarować, chociaż ja się już naciąłem na ten smar- uważam, że zapieka je jeszcze bardziej. Zdecydowanie polecam smary silikonowe przeznaczone do zacisków np. ATE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już pisałem w poprzednim temacie powinienneś wymienić klocki na nowe. Te są wytarte i dlatego piszczą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił,a nie czarował.Miałem taki sam problem w Viki na początku było ok,pózniej jak klocki trochę się zjechały,zaczęły piszczeć jak diabli,sprawdziłem i okazało się że są przeszklone po wymianie na inne i oczywiście droższe problem zniknął. :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania