Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


Gość zlosnik102

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zlosnik102

Witam mam taki problem z samochodem. O tuż nie dawno nabyłem nowy samochód Opla zafirę 1.6 16v 2000r. Główny problem to ogrzewanie nie wiem co jest grane z ogrzewaniem. Kiedy nadchodzą wilgotne dni wraz z deszczem, to w żaden sposób nie mogę pozbyć się parowania szyb jak włączę ogrzewanie na maksa. Wymieniłem filtry na zewnątrz i w kabinie, ale bez zmian taka sama reakcja. Tak jakby słaby nadmuch szedł na szyby. Czy można to jakoś polepszyć bo boje się, że jak przyjdą mrozy to nie będzie jazdy tym autem pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlosnik102
ja właczam klime i ciepłe powietsze i jest ok ja tez mam zafire i tez parują

 

 

 

Ja klimy nie mam. A po za tym owszem parowanie parowaniem, ale bez przesady muszę okno otwierać w aucie i ogrzewanie na maksa, żeby mieć dobro widoczność w przędnej szybie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

troche polepszysz jak przymkniesz klapki od nawiewów w srodku bo tak jak u mnie hoc powietrze ustawione na przednia szybe to i tak tymi kratkami sporo ucieka powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniew007 napisał/a:

sprawdz czy nie masz mokrego dywanika z prawej strony

 

 

 

Nie nie mam jest suchy.

 

Też nie powiedziane że nie leci pod dywan... nie ubywa Ci czasem płynu chłodzącego? :)

Ewentualnie czy odpływ wody z podszybia nie jest zatkany np. liściami albo jakimś syfem i stoi tam woda? ... :niepewny:

 

Zazwyczaj parowanie szyb świadczy o dużej wilgoci w aucie... - nawiewy nawiewami ale jak włączysz ostatni bieg dmuchawy i ustawisz na szybę to nie ma bata żeby parowała ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

kolego Krhid u mie jest to samo tyko ze właczam klime i jest ok a jak włacze na 4 bieg to jak bym połozył kawałek steropianu wielkosci sliwki na podszybie to moze na centymetr by go uniosło dodam ze duzo powietrza ucieka kratkami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś się tu chaos zrobił, Panowie przede wszystkim trzeba sprawdzić czy nie ubywa płynu chłodzącego, druga sprawa sprawdzić czy działa prawidłowo klapa zamykania wewnętrznego obiegu powietrza bo jak ona będzie zamknięta to w środku cyrkuluje powietrze zasysane z wewnątrz a to zawsze skutkuje parowaniem szyb, trzecia sprawa mimo ustawienia pokrętła na szyby w Zafirce można włączyć wloty środkowe i w okresie zimy trzeba je zamknąć, ja mam otwarte tylko boczne by odparowywały mi boczne szyby środek zamknięty szyby parują ale tylko przy pierwszych okresach używania ogrzewania czyli po okresie w którym była używana klimatyzacja w kanałach jest dużo wilgoci i trzeba to przedmuchać potem cała zima jest spokojnie zero pary, wracając do wycieku gdyby tam był jaki kol wiek wyciek było by to czuć charakterystycznym słodkim zapachem a o tym kolega nie wspomina, proponuję włączyć silnik zagrzać ustawić ogrzewania na max dmuchawa na 4 bieg i przewietrzyć całą kabinę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania