Skocz do zawartości

Wymiana kolektora wydechowego x20xev


Gość vvojtuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pękł mi kolektor wydechowy. Ktoś zamiast plecionki zaspawał wydech na sztywno i niestety...

 

Moje pytanie brzmi czy pasują kolektory wydechowe od innych silników, od jakich i czy ewentualnie potrzebują jakichś przeróbek ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i przed montażem dobrze by było oddać go do jakiegoś zakładu, który sprawdzi czy powierzchnia styku z głowicą jest prosta i w razie co go splanuje ;) ...

 

Kiedyś parę osób mi zwróciło na to uwagę - dobrze dopasowany kolektor po przykręceniu nie będzie miał naprężeń a tym samym unikniesz kolejnego pęknięcia ;)

 

Kolejna sprawa to przy wyborze uszczelki pomiędzy kolektor a głowicę nie bierz najtańszej...

Nie pamiętam teraz które, ale jest kilka firm które produkują "ulepszone" uszczelki pod te kolektory - dzięki czemu ciepło rozchodzi się równomiernie, a tym samym kolektor nie pęka na środku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz które, ale jest kilka firm które produkują "ulepszone" uszczelki pod te kolektory - dzięki czemu ciepło rozchodzi się równomiernie, a tym samym kolektor nie pęka na środku

 

uszczelka taka składa sie z chyba 3 cienkich blaszek.... przerabiałem to u siebie ;)

 

[ Dodano: 2013-11-05, 17:07 ]

Moje pytanie brzmi czy pasują kolektory wydechowe od innych silników, od jakich i czy ewentualnie potrzebują jakichś przeróbek ?

 

Kupujesz kolektor od C20XE, wspawujesz flansze od silnika X20XEV i cieszysz sie kolektorem rurowym i masz z głowy kombinacje tupu pęknięty kolektor.... zrób tak jak ja zrobiłem:

 

Flansza pod X20XEV + kolektor rurowy od 1,6 silnika alfy + flansza pod dwururke i kumaty ktos kto ci to pospawa... koszt ok 250 całość (czyli tyle ile używka zeliwnego) a masz fajny i trwały kolektor ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania