Skocz do zawartości

Opel corsa c 1,0 problemy z lewą stroną elektryka


Gość pgstrzelec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie

Mam problem z moją corsą silnik z10xep

Otóż nie miałem światła pozycyjnego z tyłu lewego, nie mam do tej pory również lewego pozycyjnego z przodu, brak głosu w lewym głośniku i brak klaksonu z lewej strony.

W skrzynce na bezpieczniki był spalony bezpiecznik 5v wymieniłem bezpiecznik i światło pozycyjne z przodu pokazało się z tyłu również ale z tyłu palą się cały czas światła stopu.

Elektryk znajomy wyciągnął mi ów wymieniony bezpiecznik i światła stopu przestały się palić. Po wciśnięciu pedału hamulca zapalają się ale nie działa cała lewa strona oprócz świateł mijania i drogowych z przodu (opis początkowy). We wtorek mam podjechać do elektryka bo mówi że chyba będzie trochę zabawy. Ja sprawdziłem wiązkę kabli przy bagażniku ale są ok.

Macie jakieś rady sugestie - myślę o czujniku świateł stopu ale gdyby był do bani to chyba dalej by się paliły te światła???? Poradźcie coś ???

Czekam na wasze posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po włożeniu bezpiecznika zapalają się na stałe światła stop - prawdopodobnie mogła przetrzeć się gdzieś wiązka która odpowiada za światła pozycyjne i za światło stop.

Gdy pojawia się + na pozycjach, idzie też na stop i zaczyna się palić.

 

Z tego co pamiętam to światło stop bierze masę np. z budy a plus z kabla, który rozłącza przełącznik przy pedale. Jeśli przetarł się za przełącznikiem razem z kablem od pozycji, wtedy prąd idzie z pozycji na światło stop - i stąd masz na stałe zapalone to światełko ;)

 

Także ja bym szukał w tą stronę, zwłaszcza że nie wiadomo czy coś jeszcze się nie przytarło w tej mieszance :niepewny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki dzięki

Zobaczę lampę jeszcze raz a po chłopsku napiszcie gdzie mogą być przetarte te wiązki???

Kupiłem to auto prosto z Niemczech jak podjechałem na warsztat to chłopaki najpierw mnie wyśmiali, że na pewno wtopa bo od handlarza no i wiadomo silnik 3 cylindry, ale na moją rodzinkę wystarczy nie potrzebuję zabijaki. Wjechałem na kanał od dołu jak weszli ja razem z nimi to żyleta --- gumy jak nowe wszystko jak żyleta zamarli. Podłączyli pod kompa w celu sprawdzenia czy licznik przekręcony ale komp nie odczytał błędów (można to obejść ponoć) wycieków brak itp. Odbiegam od tematu na dzień dobry kogel mogel z elektryką.

Aha zapomniałem wam dodać, ktoś próbował wyrwać tylną wycieraczkę. Zajrzałem tam jest ułamany ten uchwyt plastikowy co trzyma silniczek ktoś chyba myślał że uda się wyrwać całą wycieraczkę :) Czy ten objaw może mieć wpływ np. zwarcie albo została naruszona kostka tego silniczka jak ktoś targał tym na lewo i prawo i stąd może takie ciekawostki??

Dzięki za posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten objaw może mieć wpływ np. zwarcie albo została naruszona kostka tego silniczka jak ktoś targał tym na lewo i prawo i stąd może takie ciekawostki??

Uważam że nie.

 

gdzie mogą być przetarte te wiązki???

Czytaj ze zrozumieniem co się pisze:

obejrzałbym bardzo dokładnie tylną lampę. Szczególnie kostkę i płytkę pod żarówki. Być może tam zrobiło się zwarcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin i myślisz, że przez to cała lewa strona nie działa - lewy postój przód, lewy klakson, lewy głośnik i lewy postój tył???. Ok zajrzę tam na pewno.

 

[ Dodano: 2013-10-28, 12:19 ]

Chłopaki dziś zerknąłem do tej lampy z tyłu jeszcze raz nie bawię się w elektryka ale po chłopsku zobaczyłem styki blaszki żarówkę wszystko ok, ale.....

Zrobiłem mały eksperyment włożyłem drugi bezpiecznik drugie 5v tam gdzie powinien być ale elektryk mój go wyciągnął póki co bo jutro mam tam podjechać i on będzie się bawił.

Więc włożyłem oczywiście zaczęły się palić światła stopu cały czas więc wyciągnąłem żarówkę z lewej strony i co się okazało stop na podszybiu środkowy zgasł i prawy też zostały prawe pozycyjne z tyłu jak nacisnąłem hamulec pedału na zapłonie zapalił się stop na podszybiu ?????o co chodzi???? wkładam żarówkę z lewej strony palą się cały czas światła stopu wyłączyłem z blaszki ten stop na podszybiu palą się światła stopu z lewej i prawej strony. Więc myślę że zwarcie na pewno jest w kablach lewej lampy. Moje pytanie czy trzeba po kolei przeglądnąć kable które idą z lewej strony od drzwi pasażera i do kierowcy itd????

Mimo wszystko brak głosu w głośniku z lewej strony i klaksonu po lewej stronie po prawej mam klakson. Chyba kolega z pierwszego postu trafił??????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba po kolei przeglądnąć kable które idą z lewej strony od drzwi pasażera i do kierowcy

 

Nie koniecznie :) ... cała wiązka idzie pod plastikami lewego progu - tam idzie kabelstwo od wszystkich lamp tylnych :) ...

 

Także tam kabelki są spięte sztywno wzdłuż progu i nie ma co się przetrzeć... najlepiej zacznij szukać w okolicach skrzynki i słupka lewych przednich drzwi. A przynajmniej ja bym tak zaczął ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oddałem auto, zrobili mimo iż znajomi nie chcieli powiedzieć co poszło, może że byłem blisko prawdy :) na pewno była przetarta wiązka w w klapie od bagażnika w lewym górnym rogu, łamią się od częstego otwierania.

Głośnik lewy zrobiony ale nic to nie miało wspólnego ze światłami.

Nie zrobili klaksonu bo poszła taśma a to wydatek działa mi prawa strona więc na razie luz.

Zastanawia mnie ta taśma nie łączy się z prawą stroną??? są dwie osobne???

Ogólnie za nie wiedzę 80zł

 

[ Dodano: 2013-11-06, 21:55 ]

nie będę zakładał nowego tematu

Panowie sprawa jest następująca wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej nie podnosi a jak podnosi to po około 15-20minutach.

Przyczyny obstawiam dwie:

1. Termostat

2. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Chciałbym zacząć od 2 bo najłatwiej samemu to wymienić.

Proszę o link gdzie to jest w moim modelu auta, bo podobno są dwa czujniki drugi czujnik to podający temperaturę na komputer.

Czy mam wymienić od razu dwa?? czy tylko jeden??

proszę o wasze porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania