Skocz do zawartości

SWORZEN BRAK MOZLIWOSC ZAŁOŻENIA


Gość SOMELIER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) jestem tu 1 raz :devil:

Mam problem z audi b3 1,8 na gazniku Nie jestem mechanikiem z przyczyn ekonomicznych wziałem sie za naprawy sam i do tej pory szło calkiem jak na laika dobrze az tu trafiłem na jakąś masakrę ! Chciałem wymienić osłonę przegubu i sworzeń ( jest na dwie śruby ) o ile z osłona w miarę poszło o tyle z przegubem mecze się już drugi dzień i nadal nie moge go zmęczyć :( Problem jest taki ze nie moge go wkrecic brakuje mi okolo 0,5 cm by weszly sruby do otworow sworznia !!! nie wiem jakim cudem juz probowalem to robic odwrotnie najpier dokrecic sworzen a potem go wsadzac ale tez nic ,myślałem ze może przegub moze za słabo nabile ale to tez nie to wybyiłem gałke ale to nic nie dało l Proszę pomóżcie bo jestem juz u kresu i myślę o kilofie by porąbać to auto !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... nie wiem jak to jasniej opisac nie jestem fachowcem :(

po prostu wymienilem oslone przegubu i chcialem wymienic przy okazji sworzen w tym aucie jest na dwie sruby mocowany do wachacza jak wsadze ten sworzen i dociagam do wachacz by przykrecic nie dochodzi na tyle blisko by wsadzic sruby i zakrecic brakuje około 0,5 cm i za cholere nie moge dalej naciagnac !!! probowalem i odwrotenj kolejnosc najpierw dokrecic sworzen do wachacza a potem nabic ale i tu brakuje ....wiem ze wydaje sie to smieszne ale nie wiem jak to mozliwe o co wogóle chodzi ...

 

[ Dodano: 2013-10-26, 21:43 ]

prezpraszam strzeliłem tam błąd chodzi oczywiście o sworzen a nie o przegub ! nerwy mi juz puszczaja sorki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. dzis wyciaglem przegub myslac ze moze go slabo nabilem i nie wskoczyl prze ten zeger (sprezyna ta chyba tak sie zwie ) ale to nie to Brakuje doslownie pół centymetra by te sruby weszly na ten sworzen i to mnie tak .... ze nie wiem co to moze byc ???pol oś raczej nie z przegubu poniewaz brakowalo by wiecej nic 0,5cm Dzis jeszcze raz nabijalem przegub wiec to chyba nie to ... a jakbywyskoczyla pol os z drugiej strony od strony silnika to chyba raczej nie mozliwe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze admin wyżej, przegub może nie siedzieć jak trzeba na pół osi. Jeżeli cała pół oś jest poprawnie złożona to nie ma opcji, żeby tego sworznia nie założyć. Może nie nabiłeś do końca przegubu na pół oś, bo ciężko żeby sama pół oś się wysunęła chyba, że nie dałeś zabezpieczenia na pół oś przed zsunięciem przegubu w postaci takiej opaski ze sprężystego drucika. Tak czy siak zobaczyłbym czy z pół osią jest wszytko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opaske dalem dzis nawet zciaglem ten przegub jeszcze raz i nabijalem go na nowo i to samo jest brakuje tego cholernego 0,5cm by skrecic ten zworzen Gałke dzis wybilem ale to nic nie dalo odkrecenie tego napinacza wachaczy tez chyba nic nie da ... nie mam koncepcji o co chodzi ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Philips nie będę Cię angażował ! Porwałem się z Ta robotą jak z motyka na słońce przed blokiem na chodniku ... Jutro ostatni raz jeszcze raz wyjmę ten przegub tylko tu może być problem sprawdziłem dziś sworzeń jest taki sam jak ten stary dziury praktycznie w tym samym miejscu może coś przez tel poradzisz podaje numer 505994354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania