Skocz do zawartości

Wałek rozrządu


Gość le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Oba są okej.
Witam, wałek rozrządu wreszcie wymieniony,kupiłem od Opla Kadetta E 1,3S.Wałek to Ruville 215320,pasuje idealnie, silniczek chodzi jak zegarek,wymieniłem wałek pod blokiem,bez ściągania głowicy i rozbierania paska rozrządu,jak chcieli mechanicy. Jeśli ktoś będzie musiał wymienić to taki wałek podchodzi do Lanosa 1,4 8V,sprawdzone,pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi również wydaje się to trochę przekombinowanie, żeby wymienić wałek rozrządu bez demontażu paska rozrządu, bynajmniej się z czymś takim tzn taka konstrukcja jeszcze nie spotkałem. Chyba, że kolega ma na myśli, że nie luzował samego paska luzując napinacz tylko od razu odkręcił koło rozrządu a przy składaniu założył koło jednocześnie napinając pasek ale to też trochę dziwne wg mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej obcji bez rozpiecia rozrzadu cos sciemniasz powodzenia
Witam,dlaczego mam ściemniać,pasek aby się nie przestawił trzeba przypiąć do koła, powyjmować dźwigienki za pomocą specjalnego przyrządu, odkręcić śrubę mocującą koło pasowe do wałka, kto ma siłę w rękach to utrzyma koło pasowe z napiętym paskiem, ja zrobiłem sobie specjalny uchwyt, druga osoba podmienia wałki, dokręca śrubę i wałek jest wymieniony, reszta to małe piwo, jednak jest taka opcja, mi poszło to sprawnie i silnik pracuje idealnie, a było telepanie na wolnych obrotach,pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He czyli jednak moje podejrzenie, że odkręciłeś koło z paskiem było trafne, ale o czymś takim pierwszy raz słyszę. Trochę przekombinowany sposób wg mnie ale grunt, że zrobione. Mimo wszystko zwyczajne zluzowanie paska wydaje mi się łatwiejsze i nie potrzeba drugiej osoby, ale to tylko moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zwyczajne zluzowanie paska wydaje mi się łatwiejsze i nie potrzeba drugiej osoby, ale to tylko moje zdanie. Nie mam dostępu do kanału, i mniej miałem do odkręcania, jeśli udało się zrobić w ten sposób to dlaczego nie, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania