Skocz do zawartości

Wałek rozrządu


Gość le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nie mogę kupić u siebie wałka rozrządu do Lanosa 1,4 8V, we wszystkich sklepikach są tylko chińskie, podobno taki sam wałek jest od Opla Kadetta E silnik 1.3S, takie wałki są już dostępne w mojej mieścinie, czy ktoś może potwierdzić że taki wałek się nada, albo wymieniał na taki i pasował, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wałek od 1.3S to najlepszy wałek jaki robił Opel do SmallBlock'a.

Weź swój stary wałek i sprawdź czy mocowania na palec rozdzielacza będzie pasował.

U siebie zakładałem wałek od 1.3S do 1.6i, niezbędne było wiercenie i gwintowanie coby aparat miał punkt zaczepienia.

 

Każdy wałek od small blocka będzie pasował, jeżeli nie znajdziesz od 1.3S, szukaj od 1.3NB, następnie c16nz.

 

Pamiętaj żeby dokładnie sprawdzić jakie masz mocowanie aparatu zapłonowego żeby obyło się bez przeróbek!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wałek od small blocka będzie pasował, jeżeli nie znajdziesz od 1.3S, szukaj od 1.3NB, następnie c16nz Witam, nie mam aparatu zapłonowego tylko cewkę, to tutaj by uszło, chodzi mi tylko czy reszta będzie pasować, jeśli tak to poszukam na szrocie, lub kupię nowy w sklepie, wałek do silnika 1,3S z firmy RUVILLE ma numer 215320 jest dostępny i kosztuje 270 zł. Może być tej firmy, chyba będzie lepszy niż Korea (Chiny), FEBI BILSTEIN ma numer 02391 i też jest do silnika 1,3S, kosztuje 250zł, jeśli te wałki będą pasowały to mam rozwiązaną sprawę. Wałek muszę wymienić bo ma wytarte 2 krzywki o 0,7mm na dolotowych zaworach, 2 są w normie, i silnik drga na wolnych obrotach, na wydechu krzywki są w normie,jeśli ktoś coś wie jeszcze na temat wałka rozrządu z silnika 1,3S s Lanosa 1,4 to może coś napisze, może komuś się to jeszcze przyda, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź stary wałek i zrób sobie wycieczkę na szrot.

Nie kupuj w ciemno!

 

U Ciebie jest DIS i bez przeróbek się pewnie nie obejdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,to żeby wymienić wałek rozrządu co muszę jeszcze przerobić, jeśli wałki są takie same to do czego jest potrzebna przeróbka,brak aparatu zapłonowego nie powinien w niczym wadzić,wciągam stary wkładam nowy i po sprawie, ja tak myślę,pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale skoro u Cb jest brak aparatu zapłonowego to sam wałek możenie pasować w otwór w głowicy, z tej strony gdzie teoretycznie powinien być aparat to raz a dwa, nie wiem czy dłuższy wałek nie bd Ci o coś wadził jeżeli nie bd aparatu. Nie wiem czy pomogłem ale wydaję mi się, że możesz mieć z tym mały problem, trudno mi powiedzieć jeżeli czegoś nie widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent Numer

RUVILLE 215320

OPEL 0636 000

OPEL 0636 053

FEBI BILSTEIN 2391

LEMF?RDER 12252

LEMF?RDER 1225201

*** ojejciujejciu! *** GROUP 1211200100

TOPRAN 201 168

AUTOMEGA 3006360000

SWAG 40 31 0003

VEMO 40-0023

AE 51-34012

TRW 51-34012C

OPEL 636 000

OPEL 636 053

GENERAL MOTORS 90281485

GENERAL MOTORS 90295202

AJUSA 93008300

FAI AutoParts C100

Takie wałki rozrządu pasują do Lanosa 1,4 8V, jakiś z tych jeszcze można dostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania