Skocz do zawartości

FORD FOCUS MK1 1,4 duże spalanie 10 L na 100 km


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam taki problem mam focusa mk1 2003r 1,4 i pali mi średnio 10 l/100km. Nie wiem co jest przyczyną tak dużego spalania ponieważ jeżdżę dosyć spokojnie byłem u mechanika forda i nie ma żadnych błędów sonda lambda też wydaje się sprawna bo pracuje w swoim zakresie zrobiłem analizę spalin:

CO-0,000

CO2-15,7

HC-0

O2-1,36

LAMBDA-1,6

mam nadzieje że wy mi powiecie co może być przyczyną tak wysokiego spalania dodam tylko że czasem rano auto nie chce odpalić od razu musi zrobić kilka obrotów albo cofnąć zapłon i za drugim razem zaskakuje.

[/scroll][/fade]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
LAMBDA-1,6

 

Powinno byc okolo 1. Teraz wiesz juz ze skład spalin jest wybitnie nieprawidlowy - stad takie spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAMBDA-1,6

 

Jak wyżej... prawidłowa Lambda powinna zawierać się w okolicach 0,97-1,03 ... - im bliżej jedynki tym lepiej :) ... znaczy że proporcja między paliwem a powietrzem jest bliska ideału :) ...

 

Lambda poniżej 1 oznacza mieszankę bogatą,

Lambda powyżej 1 oznacza mieszankę ubogą

 

U Ciebie jest 1,6 ... oznacza to mieszankę bardzo ubogą... zgaduję że auto nie rozwija pełnej mocy a tym samym trzeba trochę je przytrzymać na obrotach co owocuje dużym spalaniem :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

znaczy na początku było 1,06 ale gdy dałem więcej gazu i samochód troszkę się dogrzał zeszło do 1,03 gościu na stacji diagnostycznej twierdził że wyniki sa bardzo dobre prawie idealne. Co do czujnika temperatury to wydaje się dobry bo sprawdzałem to na kompie i niby pokazuje dobrą temperaturę byłem dziś już u 2 mechaników i nikt nie wie co to może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie spalanie miałeś do tej pory ? ...

 

Kumpel miał kiedyś Focusa co prawda 1,6 ale też nie mógł zejść poniżej 10L/100km

 

Kolejna sprawa, tankujesz na tej samej, sprawdzonej stacji? ...

 

Dalej -> kiedy był wymieniany filtr paliwa? ... ;) to że na stacji diagnostycznej wyniki są dobre, nie oznacza to że podczas jazdy pod "prawdziwym" obciążeniem mieszanka nie robi się za uboga ;) przez np. zapchany filtr paliwa ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
twierdził że wyniki sa bardzo dobre prawie idealne

 

No bo 1.03 to normalny wynik sprawnego silnika. Po przegazowaniu zawsze swiruje, ale wynik odczytujesz jak sie ustabilizuje.

 

Jak dla mnie to typowe rzeczy. Swiece, przewody, filtry (głownie powietrza i ew paliwa) kiedy byly robione?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiesz co odkąd go mam to tyle mi pali ma mam go pond miesiąc co do filtra paliwa to jeszcze nie wymieniony wymieniłem filtr powietrzny ale nic się nie poprawiło. Hmm no masz racje a masz jakiś pomysł jak sprawdzić poprawność sondy aby być pewnym czy jest dobra czy jednak uszkodzona..

 

[ Dodano: 2013-06-21, 21:37 ]

wiesz co świec i przewodów jeszcze nie wymieniałem ani filtra paliwa dopiero mam zamiar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Sonde najlepiej sprawdzic przy pomocy laptopa. Jesli nie masz dostepu to voltomierz wpinasz w sonde i obserwujesz wskazania - musi falowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i właśnie tak zrobiłem specjalnym programem do fordów podłączyliśmy i na początku po podłączeniu nic się nie działo ale po przegazowaniu ładnie falowała i dla tego myślę że sonda jest oki

 

[ Dodano: 2013-06-22, 12:31 ]

Witam wczoraj wieczorem sprawdziłem przewody w aucie i wydaje mi się że sa oki bo nie ma żadnych przepięć ani skoków iskry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania