Skocz do zawartości

Centralny zamek CHEVROLET EPICA


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Posiadam Chevrolet-a Epice z 2007 roku 2.0 150 Km Diesel. Ostatnio pojawił się problem, ponieważ nie mogę otwierać/zamykać samochodu z pilota (kluczyka). Pilot działał super, jednak pewnego razu obudziłem się i musiałem jechac do pracy i pilot już nie działał. Byłem u 3 mechaników i kilku elektryków, nikt nie wie jak to zrobić. Pokusiłem się nawet o salon/servis chevrolet-a w Tarnowie, lecz tam nie mają odpowiedniej wtyczki i nie mogą tego zrobić. Powolutku mnie szlag trafia, niech mi ktoś pomoże zrobić to samemu, albo pokierować do jakiejś kompetentnej osoby. Dodam, że w innych serwisach chevrolet-a za taką przyjemność rzucają sobie 200 zł, czyli wartość nowego pilota.

 

Z góry dziękuje Artur Wrona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zalałeś go niechcący czymś ? (pilota) ... bateria w nim rozumiem że była wymieniona na nową? ... ewentualnie albo zostanie Ci ponowne wkodowanie pilota albo wymiana na nowy jeśli jakimś cudem szlag go trafił :niepewny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się nawet o salon/servis chevrolet-a w Tarnowie, lecz tam nie mają odpowiedniej wtyczki i nie mogą tego zrobić.

To jakieś nieporozumienie chyba? Oni są po*** ojejciujejciu! ***ani, czy tylko ludzi w konia robią?

Co to za serwis?

 

Weź podjedź do ASO Opel. Chevrolet jest podkupiony przez Opla. U mnie na wsi nie ma problemu z takimi usterkami, ASO to robi. Kodowanie kluczyka to jedna z najprostszych napraw w ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie kluczyka to jedna z najprostszych napraw w ASO.

 

Szczerze mówiąc mnie też wydaje się to dziwne... zwłaszcza że czasem kodowanie kluczyka w niektórych modelach to po prostu zabawa w kręcenie kluczykiem w stacyjnie i deptanie pedału hamulca np. ;) ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kluczyka nie zalałem niczym. Po prostu działał, siadł mi akumulator, podładowałem go prostownikiem. po podładowaniu pilot dalej działał, lecz następnego dnia jak jechałem do pracy już padł. Świeci się dioda, baterię wymieniłem. Nie mam już sił do tego samochodu. Miałem już kilka samochodów tj. Opla, audi, mercedes i w każdym modelu albo trzeba było dać kluczyk na zapłon i przytrzymać otwieranie, albo coś tak banalnego, że sam dałem rade to zrobić.

 

Jeszcze raz napiszcie co mam zrobić bo troche się zamotałem. podjechać do ASO tak ?

 

[ Dodano: 2013-06-08, 11:17 ]

Sprawdzałem teraz na internecie ASO w Tarnowie odnośnie OPLA/CHEVROLET-a i kicha. Jest ASO ale w tym serwisie, w którym juz byłem. Ktoś ma jakieś inne sugestie ? Może jakis program, komputer etc. omóżcie to to poniżej mojej godności, uwłacza mi ten pilot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj oplowskiego sposobu:

- wsiądź do samochodu i zamknij drzwi

- przekręć kluczyk w pozycję zapłon

- naciśnij przycisk zamknięcia centralnego zamka

Jeśli oplowska metoda zadziała, to w momencie naciśnięcia przycisku zamknięcia siłowniki zamkną i natychmiast otworzą auto. Będzie to informacja, że pilot został przypisany do centralki. Działa to w Vectrach, Astrach, Zafirach, Corsach i Omegach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawdzałem już tę metode, *** ojejciujejciu! ***a szlag mnie strzela. Dzwoniłem dzisiaj do znajomego z warszawy i powiedział mi, żebym znalazł WYŁĄCZNIK ALARMU. Każdy samochód ma gdzieś taki wyłącznik wewnątrz. Wystarczy go wcisnąć/zresetować i powinno chulać. Ktoś ma jakieś inne sugestie co do mojej sprawy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania