Skocz do zawartości

Opel Astra ,93 C14NZ, 60km - zapach spalin w chłodnicy


Gość johnj123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johnj123

Witam wszystkich lubiących oszczędną jazdę. Posiadam Astrę ,93 z LPG. Niestety od momentu kupna już widziałem że rdzawy osad jest na zbiorniku ukł. chłodzenia. Nie wiedziałem że to ważne. Wymieniłem dwukrotnie płyn chłodzący nawet termostat i znów to samo. dalej osad. Silnik grzeje się szybko i często włącza się wentylator. MOJE PYTANIE: Jak pozbyć się osadu i zapachu oleju i spalin. Proszę bardzo o rozsądne odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie robią Ci się czasem twarde węże od chłodnicy po rozgrzaniu? Jak odkręcasz korek od zbiorniczka wyrównawczego to schodzi ciśnienie? Jeśli tak, to uszczelka pod głowicą do wymiany na 100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnj123

Auto ma przejechane niby ok 95000. Więc dlaczego tak szybko. Mam twarde węże i tak myślę że Szanowny kolega ma rację. To uszczelka. Bo nawet jak odkręcę korek to ucieka powietrze. Więc to ta uszczelka. K...A....!!!!!!!!!! Chciałem tego uniknąć tyle kosztów teraz. Szkoda, tak dobrze się prowadzi. Co dalej... ile to moze kosztować jakie kroki...? Dzięki za odpowiedż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było. Wiele razy.

Uszczelka 80-100, planowanie 50-60, uszczelniacze warto zrobić przy okazji - 100-120, rozrząd: pasek + napinacz + pompa wody 250-300, nowa uszczelka dekla zaworów 10, nowy olej + filtr 100, nowy płyn chłodniczy 40, i do tego robocizna zależnie od warsztatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnj123

Dzięki za pomoc i rzeczowe informacje. Nie jest to tak wiele. Tego się spodziewałem. Astra z silnikiem C14NZ 60km jest dość poczciwym autem z nieco przestarzałą technologią ale wiezie tam gdzie trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kszte pojęcia o mechanice to zrobisz wszystko sam.

Zdejmujesz rozrzad, po czym zdejmujesz glowicę, zawozisz do gościa co planuje i robi je, wracasz i składasz spowrotem. tyle filozofi myśle że 2 dni ci zejdzie ze wszystkim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnj123

Dzięki do zjb basem. ale jak ma dopiero 95000 to chyba nie trzeba planować? Za mały przebieg myślę. lecz rzucę okiem. Za Okazaną pomoc sladam serdeczne Bóg zapłać. Oraz proszę o dalszą. W razie potrzeby.

 

[ Dodano: 2013-06-03, 20:36 ]

Doszły mnie słuchy że Astra C14NZ jest bez kolizyjna. To prawda czy wymysł? Proszę o odpowiedż...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnj123

Tylko duże bloki 8v są bezkolizyjne, czyli c18nz i c20ne. To wypowiedż od jednego z forowiczów. Czyli jes to prawda. Idę zerwać pasek w C14NZ zobaczę czy to prawda. Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania