Skocz do zawartości

Volkswagen Santana 83r. - raz pali, raz nie.


Gość d.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam VW Santane 83r i od pewnego czasu dzieją się z nim cyrki. Wchodzę do auta, przekręcam kluczyk, rozrusznik kręci, ale nie odpala. Próbuje kolejny raz, żadnego rezultatu. Zamykam fure, odchodzę z :-x. Przychodzę za godzine, wkładam kluczyk do stacyjki - odpala za pierwszym razem. Co jest nie tak? Dodam, że akumulator jest sprawny, zimą zostal wymieniony.

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam d.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy sprawdzić kable WN kopułka palec, świece, nie wiem czy u Cb występuje czujnik halla jak jest to jego też należy sprawdzić. Najlepiej to jak nie odpala sprawdzić czy jest iskra to wiele wyjaśni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź.

 

Dzisiaj sprawdzę wszystko po kolei i dam znać co się dzieje dalej w temacie.

 

Pozdrawiam, d.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek3710

Sprawdź lub wymień kostkę stacyjki to też się psuje,jeśli masz auto-alarm on też może być przyczyną przerabiałem to w golfie 3 , imobilajzer. Zobacz czy paliwo dochodzi przyczyn mnóstwo a cirpliwości mało ;-) Mam cały aparat zapłonowy z czujnikiem halla chętnie oddam za darmo do golfa 3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, dzięki bardzo :) Zobaczymy co będzie działo się dalej w temacie. Przeczyściłem kable, i styku od świec, bo zaczęło lać strasznie. Jak na razie pali od pierwszego razu. Jutro jeśli będzie dobra pogoda sprawdzę świece. Kopułki nie mam metalowej więc nie czyściłem. Mam tylko takie wrażenie, że auto przy dużej wilgotności długo kręci, ale nie jestem tego w 100% potwierdzić.

 

PS. Auto nie ma alarmu. W 83 chyba to nie było standardem ;)

 

pozdrawiam, d.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopułki nie mam metalowej więc nie czyściłem

Kopułki przeważnie masz plastikowe... a w środku metalowe styki :P ... także to też do sprawdzenia... aczkolwiek jeśli dawno nie było nic wymieniane... istnieje duże prawdopodobieństwo że odstęp między np. elektrodami świec może być za duży... odstęp między palcem rozdzielacza a stykami w kopułce też może być za duży...

także jeśli elementy takie jak świece, kable, palec i kopułka mają naklepane na sobie wiele, wiele tyś. km .... może będzie czas ja już wymienić. :)

 

Daj znać jak się autko sprawuje i czy problem wciąż występuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek3710

Ty nie masz czyścić kabli i świec tylko po prostu to wymień na nowe :lol: podaruj mu troszkę luksusu a na pewno się odwdzięczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem świece, kable i kopułke tak jak kazaliście. Niby lepiej, ale przy dużej wilgotności powietrza pokręci 2x, a później wydaje dziwny dźwięk i nie pali. Co mogę w dalszej kolejności sprawidzić? Zauważyłem, że po "kręceniu" kable +/- są ciepłe/gorące?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj sprawdziłem multimetrem przełączonym na Omomierz wartości kabli. Wcześniej ze znajomym sprawdzaliśmy w nocy czy nie przeskakuje.

 

Oto wyniki:

 

Kabel cewka - kopułka 2 kΩ (gdzie na kablu podana wartość 1kΩ)

Kable kopułka - świece wartości od 5.8kΩ, 6.1kΩ, 6.2kΩ, 6.2kΩ

 

Także myślę, że kable do wymiany? Na kopułka świece nie było podanych wartości, ale wyczytałem, że powinno mieć 1kΩ, zgadza się?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

 

[ Dodano: 2013-05-20, 22:38 ]

Nikt nie zna odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania