Skocz do zawartości

jakie audo kupić ??


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sory źle napisałem chodziło o 1.8 i w tym silniku normalnie jest pasek rozrządu, jedna sonda, przepustnica sterowana nie elektronicznie z braniem oleju mówisz, że też nie jest tak źle, spalanie też jest dobre ok to dzięki wielki rozejrzę. Jak masz jeszcze jakieś sugestie to napisz. A jeszcze jedno blacha w astrze jest dobra czy raczej szybko koroduje ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko czy x18xe1 oraz x20xev, są pod względem, pojemności takie same czy właśnie różnica tkwi min. w pojemności tego nie wiem
... niestety nie ... x18xe1 to nowsza konstrukcja...

 

Ja z własnej praktyki mogę spokojnie polecić x20xev... obecnie też mam taki silnik w calibrze... i podpisuję się pod tym co napisał Arek czyli :

 

x20xev jest pierdylion razy popularniejszy a tym samym tańszy w utrzymaniu i łatwiej o części

 

Ma parę wad... np. lubią pękać kolektory wydechowe (na to trzeba zwrócić uwagę przy kupnie auta z takim silnikiem)... oraz zdarza się że wykrzaczy się czujnik położenia wału (auto chodzi ale ciężko odpala) lub padnie czujnik położenia wałków rozrządu (auto chodzi i odpala normalnie ale odcina zapłon przy 4500obr/min)... a tak to mimo sporej ilości opinii że ten silnik jest zrobiony z "plastiku" itp. ... mogę go z czystym sumieniem polecić. Z racji dużej ilości dostępnych części - ceny są naprawdę dobre... łatwo też trafić egzemplarz nie biorący oleju :)

 

Co do spalania to zależnie od stylu jazdy idzie osiągnąć przyzwoite wyniki :) ... z moich obserwacji pomimo że Cali waży 1280kg i 50% czasu tracę w staniu w korkach, to i tak utrzymuję spalanie na poziomie 9,4L~12L PB / 100km zależnie od tego czy jeźdżę ekonomicznie czy dynamicznie... :)

 

Co do gazu... jeśli sekwencja to można brać... jeśli ktoś założył zwykłą inst. II generacji... lepiej sobie takie ogłoszenie od razu odpuścić...

 

Reasumując... Astra G lub Vectra B ... oba są na podobnym poziomie jeśli mowa o koszta utrzymania, oraz wiele elementów jest między nimi zamienne także dostęp do części w dobrych cenach jest spory ;)

 

 

 

EDIT:

A i bym zapomniał... łatwiej upolować AG czy VB niepicowaną z faktycznie autentycznym przebiegiem niż np Passata... Zauważyłeś że większość Passatów B5 po lifcie które widać na allegro... pomimo upływu lat, wciąż ma przebiegi pomiędzy 170 a 210 tysięcy km? - zwłaszcza w dieslu ;-) ... Jak myślisz... stoją w miejscu ? Nie sądzę :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na passata nie patrzę stosunkowo awaryjne autko z tego co wiem, co do Astry czy vectry to wizja 2.0 trochę mnie przeraża spokojnie wystarczy mi 1.8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ... sam też bym nie wziął Passata ani tym bardziej VW ... ;p

Chodziło mi o porównanie... odnośnie wiarygodności przebiegu :)

 

Skoro 2.0 odpada... to polecam x18xe (nie mylić z x18xe1) ... :) jest to identyczna konstrukcja jak x20xev... prawie wszystkie części są takie same... nawet wizualnie ten silnik wygląda identycznie - nie do rozpoznania... różni się tylko pojemnością...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że sam już nie wiem, czy 2.0 czy 1.8. Zapytam jeszcze o to czy prawdą jest tzn ja tak myślę że bardziej opłaca się kopić auto bez LPG i ewentualnie włożyć gaz co o tym sadzicie?? Aha jeszcze jedno co myślicie o kupnie auta od ludzi którzy sprowadzają auta a Niemiec opłacalna inwestycja??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania