Skocz do zawartości

Potrzebny kondensator?


Gość nycer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamontowałem w swojej Astrze II wzmacniacz blaupunkt velocity va275 (moc rms na 1 kanał 210W, max 425W) i subwoofer magnat subtech 130 w konstrukcji bandpass (moc rms 200W, max 500W) no i wszystko super, gra pięknie, ALE... przygasają mi światła, jak również podświetlenie deski rozdzielczej itp.

 

Czy gdybym zamontował kondensator wszystko przestanie przygasać, czy problem leży w czymś innym?

 

przewody są konkretne, nie pamiętam jakiej firmy bo kupiłem je kilka lat tamu a opakowanie wyrzuciłem ale nie było tanie, więc nie w nich tkwi problem.

 

Dodam, że w civicu był ten sam wzmacniacz, te same przewody tylko sub MacAudio MP Reflex 300 o podobnej mocy (rms 240W, max 480W) i nic nie przygasało.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Daniel 'nycer'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przewody zasilające są odpowiedniego przekroju i nadal przygasa to kondensator o pojemności 3,7 Farad powinien to zniwelować do minimum, napięcie może się też tracić na bezpieczniku i wszystkich połączeniach, warto tez to sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze wolne, więc posprawdzam wszystko. Tak jak pisałem wcześniej, przewody na pewno są wystarczające. Natomiast w przypadku gdybym wszystko posprawdzał i wszystko byłoby jak należy to czy potrzebny kondensator aż 3,7F? Skoro montuje się je od 500W (max) a tyle u mnie jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porywach taki wzmacniacz potrafi dużo więcej połknąć mocy niż piszą w danych, moja propozycja kondensatora 3,7 f nie oznacza że musisz taki kupić, są dostępne mniejsze pojemności np 2 farad, 1 farad wybór należy do Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak grube masz te przewody ? :) ... Wbrew pozorom jest to bardzo istotna informacja... ;-)

 

Jeśli grubość jest wystarczająca... a światła przygasają, może to oznaczać że alternator nie wydala przy zwiększonym poborze prądu... W takim wypadku można się poratować kondensatorem, aczkolwiek 3,7F wydaje mi się troszkę za dużo... z tego co mnie się pamięta, na 500watt daje się kondensator 1F ... :) ... także poszukaj sobie czegoś takiego, a problem teoretycznie powinien ustąpić. Swoją drogą kondensator odciąży trochę instalację auta ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania