Skocz do zawartości

wspomaganie kierownicy opel astra


Gość bezradna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bezradna

Po odpaleniu samochód pracuje bez zarzutu.Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika ,,wysiada"wspomaganie kierownicy.Pozostawienie auta na kilkanaście godzin daje ponowną możliwość korzystania z niego-aż do postoju i ponownego odpaleniu silnika.Znów nie działa wspomaganie.Rozpacz.3warsztat i w każdym inna diagnoza.Nie mogę uwierzyć,że nie można wykluczyć na 100%,że to nie pompa,czy układ elektryczny.Wszystko jest :chyba.Mogę na własną odpowiedzialność wymienić pompę(koszt ok3000zł),ale to może nie usunąć usterki.Na ślepo ładować parę tys.w 13 letni samochód ,to przesada.No i co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, winowajcą był sterownik silnika, to z niego po uruchomieniu wychodzi 12V które włącza elektryczne pompę wspomagania, jeśli tego brakuje lub zanika to znika nam wspomaganie, musiała byś podjechać do elektryka samochodowego i zlecić pomiar napięcia wychodzącego z ECU do wspomagania, silnik stoi jest brak napięcia jak silnik odpalisz jest 12 V i jest wspomaganie, inna przyczyną może tez być brak lub słabe ładowanie akumulatora, i przyczyna jak wyżej brak napięcia 12 V lub jeśli to napięcie jest ale zaniżone to o wspomaganiu zapomni, na Twoim miejscu rozpoczął bym poszukiwania w tych dwóch kierunkach a wymianę pompy zostawił na sam koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem podobną sytuację. Samochód po ASO i kilku innych warsztatach trafił do małego warsztatu. Po kilku dniach zadzwonił elektryk, że wszystko działa, a zepsuł się przekaźnik. Może warto tam poszukać? Objawy były takie, że wspomaganie potrafiło zaprzestać działania w dowolnym momencie. Jak się okazało to w zależności od temperatury przekaźnika on działał lub nie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania