Skocz do zawartości

Wymiana silnika vectra a


Gość sebus429

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam opla vectre a 1.8 8V i padł mi motorek :-) I się zastanawiam czy będzie pasował silnik od calibry 2.0 8v lub 16 V i co trzeba zmieniać???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I się zastanawiam czy będzie pasował silnik od calibry 2.0 8v lub 16 V i co trzeba zmieniać???

Pasuje elegancko.

 

W sumie na upartego to tylko silnik (ze sprzęgłem w komplecie) i wiązkę musisz zmienić i masz 150 koni :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolektory , skrzynia, wtrysk itp Bd pasowały????

 

kolektor wydechowy podejdzie do C20NE (2,0 8V), kolektor dolotowy to zupełnie co innego, Ty miałeś monowtrysk a w 2,0 jest wielopunkt, skrzynia podejdzie.

Ogólnie zależy ile chcesz wydać kasy. Najtaniej wyjdzie kupić goły słupek (blok z głowicą) C18NZ i zostawić cały swój osprzęt.

Oprócz zakupu samego silnika (kilkaset zł - rozstrzał jest spory) dolicz jeszcze co najmniej 300 zł na olej, filtry, uszczelki kolektorów, płyn chłodniczy, kompletny rozrząd i inne drobiazgi które zawsze wychodzą w trakcie naprawy. No i za darmo też nikt Ci tego nie ogarnie, a roboty jest nie mało.

 

A w ogóle nie napisałeś co stało się z Twoim starym silnikiem, może nadaje się do naprawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka mi pod głowicą poszła ale i już trochę oleju zaczynał brać.. Zawory też już ładnie grały :-) I postanowiłem że nie bd już tego robił tylko postaram się wsadzić 2.0 16V 150 kucyków od calibry A co do roboty to sam sobie to przeżuce

 

[ Dodano: 2013-01-10, 16:01 ]

Czyli jak bym mniał kupować silnik 2.0 16V to wraz z osprzętem....Np. Kolektor wydechowy, Kolektor dolotowy z wtryskiem, wiązkę i czy to by wystarczyło?? Skrzynia mówicie że pasuje ale czy nie będzie zasłaba do tej mocy??

 

[ Dodano: 2013-01-10, 16:09 ]

A i czy jakiś komputer czy sterownik trzeba by było zmieniać???:?::?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i czy jakiś komputer czy sterownik trzeba by było zmieniać???:?::?:

Do swapa na c20xe potrzebujesz silnika z osprzętem (kolektory, sonda, czujniki), wiązki z kompem, sprzęgła kpl no i pompy paliwowej 3 barowej.

 

Jeden z prostszych swapów, skrzynia spokojnie wytrzyma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki właśnie to przeczytałem i już rozumiem

 

[ Dodano: 2013-01-10, 19:45 ]

A i jeszcze jedno czy będą pasowały wszystie łapy i uchwyty??? I czy możecie mi coś więcej powiedzieć o tym silniku??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roboty to sam sobie to przeżuce

Co do tego mam spore wątpliwości.

 

Uszczelka mi pod głowicą poszła ale i już trochę oleju zaczynał brać.. Zawory też już ładnie grały

 

To jeszcze nie powód, żeby silnik zmieniać, ale jak chcesz. Ja parę tygodni temu zmieniłem uszczelkę pod głowicą w moim passacie 1,8 i wyszło mnie to razem z planowaniem równo 300 zł, ale głowicy nie obrabiałem, tylko planowanie, wszystkie nowe uszczelki, płyny, rozrząd.

W oplu robiąc po kosztach, czyli tylko to co niezbędne, wyjdzie podobnie, bo robiłem sobie kosztorys takiej naprawy w mojej vectrze 1,6 z tym, że dam głowicę do gruntownego remontu (uszczelniacze, docieranie zaworów, planowanie) i nie wiem z jakim kosztem się liczyć. Dół silnika chyba mam ok, ale to wyjdzie w praniu.

I będę wiedział co mam. Przemyśl sprawę. I wysil się trochę. O swapie silnika w oplu napisano w internecie już wszystko, ale Ty chcesz, żeby podać Ci na tacy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania