Skocz do zawartości

Wspomaganie elektryczne MINI Cooper 2009 Problem


Gość unsuitable

Rekomendowane odpowiedzi

Gość unsuitable

Witam. Wszystkich serdecznie.

Mam problem który chciałem rozwiązać wiec przypadkowo trafiłem na to forum które wydaje się być dość Ciekawym ! ;)

 

Posiadam Mini Coopera 2009 r ze wspomaganiem elektrycznym.

Już chciałem oddawać do jakiegoś mechanika BMW jednak mam tak, że nie za bardzo lubię gdziekolwiek oddawać i płacić nie wiadomo ile pieniędzy za nie wiadomo co.

 

Mój problem to oczywiście jak w temacie WSPOMAGANIE ELEKTRYCZNE.

Nie wiem co szybciej zrobiłem źle że przestało działać.

 

Po odpaleniu włączała się żółta kontrolka i koniec wspomagania nie ma.

Dzisiaj po południu odpaliłem auto i o dziwo po chwili kierownica zaczeła obracać się samoczynnie w prawo. I po tym chodziło w lewo ciężej ale chodziło a w prawo dosłownie 1 paluszkiem.Przejechałem z 10km po czym wróciłem do domu.

Bawiłem się wyłączałem włączałem silnik w różnej pozycji kierownicy i zepsułem jeszcze bardziej :)

 

Teraz tak. Koła w pozycji 0 i odpalam silnik.

Wspomaganie chodzi prawo lewo szybko szybko wtedy po chwili załącza się błąd wspomagania i koniec.

Albo innaczej opisując. Kierownica w pozycji 0 odpalam silnik po chwili kierownica zaczyna się obracać w prawo wyłącza się między czasie wspomaganie i blokuje wspomaganie. Wspomagania nie ma.

Co mogło pójść ? Co zrobić ? Gdzie tego szukać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość unsuitable

Też tak podejrzewałem po przeczytaniu innych postów na tym forum. Jednak wolałem sie bardziej upewnić. Dzisiaj wróciłem z pracy i jak z automatu zrobiłem coś takiego. Na wyłączonym silniku przekręciłem kierownice max w lewo po czym odpaliłem auto. I ku mojemu zdziwieniu wspomaganie wróciło do normy. Kierownica sama nie ucieka chociaż skręcając w lewo jest ciut ciężej(dosłownie ciut) niż w prawo. Jest możliwość że kiedyś może taż zrobiłem podobnie i może być , że komputer przez to zgłupiał?

 

[ Dodano: 2013-01-09, 10:57 ]

Wole się pytać i orientować w temacie bo pierwszy raz mam przyjemność użytkować wspomaganie elektryczne. Na szczeście Mini jest 2gim autem. Na niedziele mam TT ;)

ps. dziekuje za odpowiedź. może jeszcze ktoś się wypowie ?

 

[ Dodano: 2013-01-10, 15:53 ]

Dzisiaj wspomaganie padło już na dobre. Nawet bez odzweu od razu źółta kontrolka i walka z kierownica :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania