Skocz do zawartości

Folia na drzwiach pod boczkami (od środka)


Gość KubaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W mojej Corsie strasznie poniszczoną mam folię, która chyba służy ogólnie do izolacji, która znajduje się od wewnątrz bod boczkami drzwiowymi.

Tu rodzi mi się pytanie: czy kupować nową folię (około 25zł na jedne drzwi x 4sztuki), czy kupić matę bitumiczną co wyjdzie mi około 100zł na wszystkie drzwi?

Jak widać koszt podobny jak nie taki sam, tylko co lepiej tam przykleić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz dalszy plan co do drzwi.

Jeśli zainwestujesz w maty bitumiczne, na pewno spełni to swoje zadanie a także lepiej będzie tłumić hałas z zewnątrz. Dzięki temu nawet fabryczne audio zacznie przyjemniej grać.

Jeżeli nie zależy Ci tak na walorach akustycznych to po prostu poszukaj sobie grubej, sztywnej foli (takiej sprzedawanej z rolki) do tego trochę silikonu i samemu wytnij sobie nową na wzór starej i przyklej na silikon. Efekt będzie najprawdopodobniej identyczny jak przy fabrycznej folii i na pewno najtańszy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się kupić maty i poprzyklejać. Na pewno pozaklejam dziury te od strony wewnętrznej. Nie wiem czy uda mi się powyklejać coś od środka jeszcze bo chyba ciężko tam będzie dojść, a też nie chcę tego nie wiadomo ile dawać bo na audio aż tak mocno mi nie zależy (mam zwykle fabryczne głosniki i jakieś tam radyjko).

 

Podpowiedzcie tylko jeszcze, bo mi tu kilku znajomych podpowiadało, że można to zrobić zwykłą taśmą dekarską coś ala SOUDAL. Tylko jak już bym taką miał brać to z warstwą alu czy zwykłą? Czy może jesczze coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. wszystko fajnie z tymi matami, tylko nie zapominajcie Panowie że ta "folia" od środka ma troszkę inne zadanie.. powstrzymuje dostanie się wilgoci i wody do wnętrza samochodu. Prosty przykład: kiedyś w golfie lała mi się woda do środka samochodu, po przeprowadzonym śledztwie odkryłem że woda dostaje się do wnętrza przez drzwi. Podczas deszczu woda z szyby bocznej ściekała do wewnątrz drzwi, tej oryginalnej folii nie było, więc woda ciekła sobie ładnie po wewnętrznej stronie tapicerki i kolo głośnika wlewała się do środka. problem rozwiązałem docinając brakująca folie ze zwykłego worka z nawozów sztucznych (folia w nim jest grubsza niż w workach na śmieci). Podsumowując: maty jako wygłuszenie - jak najbardziej, ale brakującą folie bym sobie na miejscu kolego "dorobił" i zamontował na silikonie lub zwykłej taśmie montażowej. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązałem docinając brakująca folie ze zwykłego worka z nawozów sztucznych

Problemu nie rozwiązałeś, bo powodem były niedrożne odpływy w drzwiach :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powstrzymuje dostanie się wilgoci i wody do wnętrza samochodu.

Dobrze i szczelnie ułożone maty spisują się w tej dziedzinie równie dobrze ;-)

Wygłuszyłem już kilka "kompletów" drzwi i nigdy nie miałem problemów z lecącą wodą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania