Skocz do zawartości

Jakie auto do 18 tyś?


Gość mulczas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam styczności z diesel'em więc jak to ma się do ekonomii jazdy bo nie ukrywam że oprócz komfortu interesuje mnie też głównie ekonomia jazdy jak najtańsza.

 

no to kalkulator i mamy:

 

niech pali 7l w mieście... litr ON to 3,85zł czyli 100km kosztuje cię 27zł

 

weźmy benzynę + lpg - niech spali w mieście 10l LPG - litr za 2,05zł to 100km kosztuje cię 20zł

 

proste?

 

tani diesel - ten mit umarł dawno temu... chyba że masz "dojścia" to jeszcze będzie żył, ale jako przeciętny zjadacz chleba jesteś w plecy w porównaniu z LPG:

1. wyższy koszt 100km

2. droższy serwis silnika

3. kilka newralgicznych rzeczy diesla mogących znienacka zzaskoczyć (turbina, pompa wtryskowa, odpalanie w zimę)

 

ja bym szukał benzyniaka i zagazował

kompakt typu golf, astra nie spali w mieście więcej niż 9l LPG - 11 pali omega B combi 2,0 16v, 10,5l vectra B kombi w automacie, a to samochody niewątpliwie wyższej klasy niż kompakt (komfort jazdy, bezpieczeństwo, pakowność itp)

 

nakręcone ma już 144 tys km.

jesteś na etapie dobrze dotartego diesla :lol:

 

przelata 500.000 bez kapitalki... taka średnia norma w dieslach

nie są to coprawda stare mercedesowskie konstrukcje robiące po 2-3mln km, ale z pół bańki wytrzyma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zloty666

No i właśnie ponownie wybór pada na Śkodę Fabia 1.4 16V 75KM z LPG, tak jak moja :)

Bez gazu jarałem w mieście 6-10 (ecodriving-nonecodriving), a wtrasie udało mie sie schodzić nawet do 4,9 :twisted:

teraz gazu średnio w mieście jara tyle ile mam na banerze, czyli koło 9,5 :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ponownie wybór pada na Śkodę Fabia 1.4 16V 75KM z LPG, tak jak moja :)

Bez gazu jarałem w mieście 6-10 (ecodriving-nonecodriving), a wtrasie udało mie sie schodzić nawet do 4,9 :twisted:

teraz gazu średnio w mieście jara tyle ile mam na banerze, czyli koło 9,5 :twisted:

 

A jak z osiągami na gazie? Chodzi mi o Vmax :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zloty666

jeszcze nie leciałem bo to mało zgodne z przepisami :mrgreen:

ale na benzynie "na torze" poszła 180km/h i więcej nie chciała - rosło tylko spalanie

teraz na zimówkach szła 160 i miejsca pod pedałem było sporo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata kupił Fabię 2003r ale nie wypał bo z silnikiem 8V spalanie masakryczne na benzynie... Jak poznać Fabię 16V od 8V 1.4 pojemność w prosty sposób, żeby mnie nie wycwanili przed zakupem na przyszłość?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poznać Fabię 16V od 8V 1.4 pojemność w prosty sposób, żeby mnie nie wycwanili przed zakupem na przyszłość?

 

no jak to jak... otworzyć pokrywę silnika i popatrzeć na silnik

 

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/974/72/53/974725369_7

http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/976/01/02/976010246_5

8-zaworowa

 

http://photos04.otomoto.pl/photos/original/C11/19/43/C11194307_8.jpg

16v

 

generalizując: 8v ma filtr powietrza z boku i go widać

tak mi to wygląda po naoglądaniu się allegro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BeatleJohn

Wiem,ze nie ma w spisie Twoich faworytów.....ale polecam Ci w tej cenie Civica VII gen.Wbrew pozorom auto jest bardzo proste i ceny części wcale nie są wygórowane.

Hondka produkowana w latach 2001-2005-szukaj silnika DOHC (VTi) w nadwoziu EP2

 

Admini-to nie spam :-)-po prostu dobra rada :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda civic, mazda 323, nissan almera dobre i neizawodne auta

 

no chyba że chcesz mie auto z którym są provlemy takei jak centralny zamek, zapeiczone wtryskiwacze, cuda z obrotami lub po prostu muly to wszelkeigo rodzaju vagi - one zaczynają jechac jak mają silniki powyżej 1,8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że chcesz mie auto z którym są provlemy takei jak centralny zamek, zapeiczone wtryskiwacze, cuda z obrotami lub po prostu muly

 

czyli z twojego posta wnioskuje, że wszystko oprócz honda civic, mazda 323, nissan almera to padliny w których występują te plagi o których napisałeś?

 

tak wnioskuję z twojej wypowiedzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania