Skocz do zawartości

Zamek opel corsa B


Gość Corsina

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje wsparcia.otoz dzis w mojej corsinie padl zamek a raczej jego element od strony pasazera . Od dwoch dni zauwazylam dziwne zachowanie.dzis padl totalnie na szczescie w domku.nie wiem czy wplyw na to ma moj nawyk zamykania dzwi od srodka.tzn wciskam rygiel i zamykam.zawsze tak robilam i bylo ok.zastanawiam sie co moglo pasc niby zamek z kluczem pracuje ok rygiel i klamka tez .zauwazylam jednak ze zapadka w drzwiach ta ktora zachodzi w uchwyt w slupku jest luzna .porownalam z drugą stroną- po wcisnieciu do srodka zapadka zatrzaskuje sie a po uzyciu klamki wraca na swoje miejsce.z drugiej strony nie mozna tego zrobic...!drzwi nie zamykaja sie choc wyprobowalam wiele kombinacji..zapadl zmierzch i finito.zastanawiam sie co moglo pasc jakas linka spreżynka?czy uda sie to naprawic czy czeka mnie wymiana jakiegos elementu w najgorszym przypadku calego zamka?jutro odkrece sruby i sprobuje wyjac ten element w celu weryfikacji. :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękła lub spadła sprężynka z elementu zamykającego dlatego jest on luźny, musisz zdjęć tapicerkę drzwi i zakupić używany lub nowy zamek czyli to co jest w drzwiach, nie jest on zbyt drogi a z wymianą się uporasz sama lub z naszą pomocą :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.dobre wiesci w sprawie zameczka.zdemontowalam dzis to cale ustrojstwo robotki bylo troszke ale serwisowka zawsze pomaga.wyjelam caly mechanizm-okazalo sie ze element plastikowy sie ulamal i tak wlazl ze zablokowak dzwignie ktora jest odpowiedzialna za zamykanie-otwieranie... :-) kurcze zastanawiam sie jak to teraz zlozyc zeby bylo git...???:shock: jutro powalcze i dam odzew czy jest ok.Grzechu dzieki za wsparcie jak cos sknoce przy montazu napewno sie odezwe ;-) a tak na marginesie strasznie lipna ta konstrukcja zamka -niemcy dali dupy'' :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko w rekawiczkach sie pracuje... ;-) kurcze za duzo tam plastikowych elementow dlatego uwazam ze jest to lipne...w audi pewnie jest to bardziej skomplikowane a dla zwyklego zjadacza chleba nie do ogarniecia...HOPEL gorą :lol::lol: a tak serio ciesze sie ze nie musze wydawac kasy na nowe klamoty do zameczka. :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Grzesiu mozna powiedziec ze ogarniam ;-) coz byly chwile zwątpienia i język lacinski tez byl w uzyciu ale udalo sie to wszystko zlozyc do kupy i kurcze nawet to dziala.... :shock::shock: bardzo jestem z siebie dumna.... :roll::-D jutro pozostanie zalozenie tapicerki na drzwi i mozemy z moją żaba juz smigac.. :->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania