Skocz do zawartości

Upaly i nasze autka


Gość Corsina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Corsina

Dzis po raz pierwszy w tym roku moja cosiarka powiedziala ze jest jej gorąco.... :lol: wyskoczylam po poludniu na zakupy.wracalam inna droga i jak na zlosc trafilam na roboty drogowe a raczej ich pozostalosci...przekopy na calej szer wypelnione kamieniami co 100m i tak przez 10km. 30 - 50 km/h masakra. :-x kiedy dotarlam do domku uslyszalam wentylator zerkniecie na wskaznik temp dochodzila do 100C. po chwili sie wyl. sprawdzenie plynu--norma--wyciekow brak---chyba wszystko ok :crazy: :-> :w znacznie gorszych opalach byl gosc ktory zostawil wozidlo na parkingu po drugiej stronie ulicy.pod autkiem byla kaluza.jak wyniklo z jego rozmowy z kumplami rozwalilo chlodnice... :-? zastanawialam się co bylo przyczyną--stary plyn --jego mala ilosc a moze przytkany obieg??zatem warto zadbac o stan naszych autek w okresie tropikalnym'' oby trwal jak najdluzej w koncu takiej aury u nas ostatnio jak na lekarstwo.... ;-);-)

 

[ Dodano: 2012-07-08, 00:46 ]

Hmmm jest mozliwe ze oszczędni idą na latwizne i leją kranowke....byc moze ona zatyka kanaliki i to doprowadza do explozji??? ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux
Hmmm jest mozliwe ze oszczędni idą na latwizne i leją kranowke

Jest wszystko możliwe no i płyn powinno się sprawdzać nie tylko pod względem zamarzania w zimie ale i wrzenia w lecie.

 

Również należy zwrócić uwagę na płyn hamulcowy Np. Dot4 temperaturę wrzenia ma 230*C ale już jak jest zużyty i ma wodę spada ona do 155*C, DOT3 ma 205*C a jak ma wodę spada do 140*C podobnie jak R3. Pamiętajmy o naszych heblach też w lecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialam się co bylo przyczyną--stary plyn --jego mala ilosc a moze przytkany obieg??

Starczy że będzie miał uszkodzone zaworki w korku wlewu płynu i jest szansa że podczas wzrostu temperatury nastąpi eksplozja najsłabszego elementu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te zaworki reguluja cisnienie?gdy jest za duze odprowadzają gaz na zew. a gdy za male zasysają powietrze z zew.?ktos mi powiedzial ze moze byc tez winny termostat.... musze zrobic inspekcje w swoim autku tak zapobiegawczo.... ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te zaworki reguluja cisnienie?gdy jest za duze odprowadzają gaz na zew. a gdy za male zasysają powietrze z zew

 

Tak to dokładnie działa a tu masz jak sprawdzić termostat choć na przykładzie innego Opla ale w Twoim przypadku tez zadziała

http://forum.samnaprawiam.com/sprawdzenie-i-wymiana-termostatu-astra-g-vt1961.htm#9662

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu jak zwykle profesjonalnie i łopatologicznie....dzieki. ;-) w sumie u mnie nic sie nie dzieje ale zawsze trzeba dmuchac na zimne... ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie u mnie nic sie nie dzieje ale zawsze trzeba dmuchac na zimne... ;-)

 

tia i wymienić połowę samochodu bo może się zepsuć, ja nigdy nie ruszam czegoś zanim się nie zepsuje nie sprawdzam nawet nie dotykam, starczy dobre ucho by słyszeć co się dzieje pod maska i w kołach, i tablica wskaźników choć uboga ale najpotrzebniejsze wskazania są choć wywalił bym z tej deski wskaźnik paliwa :lol::lol::lol: wpienia mnie jak ta biała wąska kreska przechyla się w okolice czerwonego pola :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze nie dostalam opierdzielu za lenistwo''' :lol: coz gdyby zaistnial powazny problem pewnie przetrzęslabym cale forum w poszukiwaniu jakichkolwiek wiadomosci... :lol::lol:

 

[ Dodano: 2012-07-14, 21:49 ]

no ja tez nie ale zerknąc nie zaszkodzi.... :mrgreen: znam goscia ktory zatarl nowego sprzeta gdyz nie sprawdzil poziomu oleju.... :!:;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania