Skocz do zawartości

Czujnik temp. wody


Gość picitph

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie jest czujnik temperatury oraz jak zewrzec przewody

 

Chłodnica jest połączona grubym wężem z silnikiem w miejscu łączenia węża z silnikiem jest taki kawałek plastikowej rury a w nim są dwa czujniki jeden do ECU drugi do wskaźnika, zwierając kable mamy na myśli zdjęcie końcówki z czujnika i zmostkowania dwóch przewodów w kostce zapłon ma być włączony.

 

na tym rysunku widać te czujniki oznaczone jako 1

 

8191450200_1300823401.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zewrzeć czarny czujnik czy niebieski? Przed chwila byłem zobaczyć i mam tak samo.

 

 

Sa tam 2 piny (blaszki) wystarczy włączyć zapłon i "kawałkiem druta" tyknąć ze sobą dwa piny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tam 2 piny (blaszki) wystarczy włączyć zapłon i "kawałkiem druta" tyknąć ze sobą dwa piny?

 

tak ale nie w samym czujniku tylko w tej kostce co zdjąłeś z czujnika jak będziesz miał zapłon włączony wskazówka musi się wychylić na max

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony przewód, wskazówka na max. Podczas próby kupienia czujnika sprzedawca doradził, pogrzać czujnik i sprawdzić czy będzie się podnosić w trakcie podgrzewania, podnosiła się.

 

I teraz moje pytanie.. o co mu chodzi? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby kupienia czujnika sprzedawca doradził, pogrzać czujnik i sprawdzić czy będzie się podnosić w trakcie podgrzewania, podnosiła się.

 

Jak po zwarciu kabli wskaźnik poszedł na max oznacza to że cała instalacja jest dobra, jedynie może być uszkodzony czujnik odpowiedzialny za wskaźnik, sprzedawca miał na myśli sprawdzenie czujnik, czyli czujnik wpięty w instalację ale wyjęty z samochodu i możesz go podgrzewać delikatnie np zapalniczka i obserwować wskaźnik czy wspina się na czerwone pole, ot cała prawda ale ja Ci to już parę postów wcześniej proponowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania