Skocz do zawartości

Spalanie Corsa B 1.4 8v


Gość MartinezDG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MartinezDG

Witam :-) Jestem posiadaczem Corsy b 95 rok 60 km i mam instalacje 2-genereacji na parowniku tomasetto at07-100 hp i sterowniku stag-50 i moje pytanko jest następujący gdyż spalanko wychodzi mi 10 lpg/100 km a robię więcej trasy niz miasta i jazda jest ekonomiczna. Jeżeli posiadacie podobna instalacje lub też lpg w tym silniku prosze o spostrzeżenia z jazdy. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ostatni raz wymieniane były kable, świece oraz filtry powietrza i gazu ?

Zwykle wynikiem dużego spalania LPG może być przytkany filtr lub nie domaganie układu zapłonowego. Mówiąc niedomaganie, mam namyśli że silnik może być sprawny i dobrze chodzić ale z racji wieku/przebiegu elementów eksploatacyjnych jakimi są np. świece, może dochodzić to takich zjawisk jak mułowatość czy duże spalanie :) to samo się dotyczy "tanich" części niskiej jakości :)

 

Ewentualnie jeśli masz 100% pewności że wsio z wyżej wymienionymi rzeczami jest ok, zostaje Ci jeszcze wizyta u gazownika celem regulacji. Teoretycznie instalacje gazowe II generacji wymagają raz na jakiś czas ponownej regulacji. Zaniedbanie tego również może skutkować zwiększonym spalaniem. Pomijam oczywiście obowiązkowe wymiany filtrów gazu. ;-)

 

Jeszcze jedno pytanko. Czy w czasie jazdy autko nie ma problemów z osiągnięciem temperatury 90* lub jej okolic? ... Jazda w trasie niedogrzanym silnikiem oczywiście skutkuje ogromnym spalaniem. Za niedogrzanie w większości przypadków jest odpowiedzialny za szybko otwierający się bądź stale otwarty termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MartinezDG

Świece i przewody oraz filterek powietrza wymieniałem w grudniu ubiegłego roku;świece GM natomiast kable z Janmora; termostat wymieniłem w styczniu tegoż roku i autko się nagrzewa bezproblemowo. Jeżeli chodzi o instalację to za 2 tyg bedzie rok od jej załozenia i w tym czasie 14 tys stukło na lpg;tylko niepokoi mnie to spalanie bo troche duze jak na ten silnik a staram sie jeździc ekonomicznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d jej załozenia i w tym czasie 14 tys stukło na lpg

 

filterek powietrza wymieniałem w grudniu ubiegłego roku

 

A filtry od gazu? ... Teoretycznie je też co 10 tyś się wymienia :) ...

 

No chyba że filtry od gazu też masz wymienione to zostaje Ci jechać na regulacje.

Jak wspomniałem wcześniej dobrze jest raz na jakiś czas, np. raz w roku jechać na przegląd, wymianę filtrów i sprawdzenie regulacji (ustawień centralki od gazu) ... a przynajmniej ja tak robię przed każdą zimą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należałoby pojeździć z 200km tylko na benzynie i sprawdzić, ile jej spala. Corsa powinna spokojnie w 7-8 litrach się zmieścić. Jesli faktycznie pali tyle benzyny to gaz 10l w mieście nie jest jakąś niecodzienną rzeczą, bo LPG powinna palić 15-20% więcej niż benzyny. Zbyt małe spalanie gazu zabije po czasie silnik, bo będzie to zbyt uboga mieszanka i niestety pozorna oszczędność odbije się koniecznością remontu głowicy albo wymiany silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MartinezDG

Możliwe,że filtr od gazu należało by wymienić bo juz przejechane ponad 13 tys na gazie; tak zrobię w najblizszym czasie pojadę do gazownika na regulację.Dzięki za informację i pomoc Panowie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no u mnie to 10L wynikało z tego że nie chciałem innych z pod świateł przepuścić :P

 

 

Wracając do tematu to czekamy na informacje czy wymiana filtrów i regulacja faktycznie coś dała :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania