Skocz do zawartości

szum przy jeżdzie w lewo na małym łuku astra G1,2


Gość poranek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość poranek

Witam od jesieni mam duży szum w prawym przednim kole przy dość szybkiej jeździe na łuku ale tylko w lewo - myślałem że to łożysko - tydzień temu wymieniłem całą piastę oraz klocki ham. na przedniej osi i nic . Szumi dość mocno nawet przy gwałtownym skręceniu kierownicy w lewo . Podczas jazdy na wprost nic się nie dzieje. Wygląda na to że wymieniłem dobą piastę z łożyskiem.Podczas wymiany piasty oglądałem inne elementy ale nic nie widać żeby coś obcierało. Czy ktoś może miał taki przypadek i wie co to może być ? Przebieg auta 91 tys.

I jeszcze jedno pytanie do Szanownych Kolegów - wyczytałem że zaleca się wymianę półosi napędowych przy przebiegu co 80 tys. km czy ty to prawda?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
I jeszcze jedno pytanie do Szanownych Kolegów - wyczytałem że zaleca się wymianę półosi napędowych przy przebiegu co 80 tys. km czy ty to prawda?

 

Bzdura

 

mam duży szum w prawym przednim kole przy dość szybkiej jeździe na łuku ale tylko w lewo

 

Skoro nie lozysko to moze opona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania

1. czy zostały wymienione łożyska w dwóch kołach czy tylko w jednym

2. czy sprawdzałeś stan półosi a dokładnie ich osadzone w skrzyni

3. sprawdź jak Szymon zaleca stan opon

 

łożyska huczą nawet przy małych prędkościach, a przy dużych prędkościach może się to nawet przenosić z tylnych kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poranek

Oponę wykluczam. Piastę z łożyskiem wymieniłem tylko przednią prawą-gdyż tam jak mi się wydawało widziałem przyczynę - dźwięk jest taki jak daje uszkodzone łożysko ale tylko przy skręcie w lewo . W przeszłości bywało że miałem uszkodzone łożysko w innym aucie - i byłem pewny że to jest to. Stanu półosi nie sprawdzałem . Dlatego pytam o jej zalecaną wymianę co 80 tys. To nie jest bzdura , jak napisał Kolega , pisze to w poważnej niemieckiej książce pt. Opel Astra - sam naprawiam :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzę że to bzdura, wymiana pół osi jedynie jest wymagana jak ja ukręcisz, czasem półoś potrafi wyskoczyć ze skrzyni a czasem samo łożysko skrzyni gdzie jest włożona półoś jest do wymiany a wiadomo że przy skręcie półoś pracuje i to ostro. Możesz sprawdzić łożysko podnosząc samochód z jednej strony dobrze go zabezpiecz by nie spadł, ręczny hamulec zaciągasz i odpasz samochód wkładasz poszczególne biegi aż koło się rozkręci i przekręcasz kierownicą w odpowiednim kierunku jeśli jest to łożysko będziesz go słyszał, tylko pamiętaj o dobrym zabezpieczeniu samochodu co nie spadnie z lewarka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to podbudowanie przodu i sprawdzenie przy uruchomionym siniku nic nie dało - koło musi być obciążone - nawet przy małej prędkości na zakręcie w lewo, usterki nie słychać podczas jazdy. Dopiero przy większej sile odśrodkowej , obciążającej prawe koło słychać wyraźne. No nic, będzie to coś z półosią -muszę jednak poszukać jakiego mechanika.

W każdym razie dziękuje bardzo za chęć pomocy.

 

Witam - półoś została wymieniona i problem zniknął

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania