Skocz do zawartości

Temperatura, obroty, problem z PB oraz...


Gość picitph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy i nie wiem czy dobrze dział wybrałem ;D jak coś to przepraszam :P

 

Proszę o porady oraz to jakie części wymiany ewentualnie, koszt tej części oraz czy dam radę sam wymienić.

 

1) Temperatura silnika dochodzi mi do tego momentu jak na zdjeciu i dalej nie idzie, to mój pierwszy Golfik i nie mam pojęcia czy dobrze jest albo może nie dogrzewa się.

scaled.php?server=94&filename=20120221237.jpg&res=medium

 

 

2) Na zimnym silniku na PB bardzo słabe są obroty i czasem zgaśnie.

 

 

3) Jak skończył mi się gaz to po przełączeniu na PB na 5 biegu przy dosc wyższych obrotach dobrze było ale jak chciałem ruszyć spod świateł to zgasł i musiałem dość wyższe obroty mu zastosować aby pojechać. Przy zmienieniu na bieg 3 przy niższych obrotach szarpał a nawet jakby gasł (krztusił się) i nie jechał, odłożyłem nogę z gazu i jeszcze raz dodałem to jakoś pojechał.

 

4) a takim dodatkiem będzie to iż jak kupowałem samochód to był dzień i nawet nie dało się zauważyć że zegary mi sie świecą (tj. prędkościomierz oraz zegarek)

 

Dziękuje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o porady

 

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; color: #000000

 

Wszystko o co pytasz znajduje się na forum, a najwięcej w dziale poradników.

Przed zadaniem pytania nie przeczytałeś ANI JEDNEGO TEMATU.

Znaczy jesteś leniem, a ja lenistwa nie lubię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura silnika dochodzi mi do tego momentu jak na zdjeciu i dalej nie idzie, to mój pierwszy Golfik i nie mam pojęcia czy dobrze jest albo może nie dogrzewa się.

Odpalasz rano zimny silnik i niech chodzi... po ok 10-15 minutach łapiesz za górny wąż wchodzący do chłodnicy. Jeśli będzie ciepły to znaczy że masz termostat cały czas otwarty, i dlatego silnik może być nie dogrzany :)

 

2) Na zimnym silniku na PB bardzo słabe są obroty i czasem zgaśnie.

3) Jak skończył mi się gaz to po przełączeniu na PB na 5 biegu przy dosc wyższych obrotach dobrze było ale jak chciałem ruszyć spod świateł to zgasł i musiałem dość wyższe obroty mu zastosować aby pojechać. Przy zmienieniu na bieg 3 przy niższych obrotach szarpał a nawet jakby gasł (krztusił się) i nie jechał, odłożyłem nogę z gazu i jeszcze raz dodałem to jakoś pojechał.

 

Jeśli autko używane jest tylko na gazie... możliwe jest że układ wtryskowy może być zastany, zasyfiony... Zgaduję że masz monowtrysk. Musiałbyś zdjać górę od monowtrysku i zobaczyć czy wtryskiwacz podaje mgiełkę czy leje.

Kolejna sprawa. -> świece, przewody, palec, kopółka... kiedy były wymieniane? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem idealnie pasujących odpowiedzi w innych tematach

Jak się nie czyta ani nie szuka, to się nie znajdzie.

Czytaj leniu:

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-diesel-termostat-silnika-cala-prawda-vt42.htm

Ten temat wyczerpuje w całej rozciągłości pytanie:

1) Temperatura silnika dochodzi mi do tego momentu jak na zdjeciu i dalej nie idzie, to mój pierwszy Golfik i nie mam pojęcia czy dobrze jest albo może nie dogrzewa się.

 

Pytanie:

2) Na zimnym silniku na PB bardzo słabe są obroty i czasem zgaśnie.

 

Znalezionych wyników: 18

Sprawdziłem, wyszukiwarka znalazła 14 tematów pasujących do twojego problemu.

 

Pytanie:

3) Jak skończył mi się gaz to po przełączeniu na PB na 5 biegu przy dosc wyższych obrotach dobrze było ale jak chciałem ruszyć spod świateł to zgasł i musiałem dość wyższe obroty mu zastosować aby pojechać. Przy zmienieniu na bieg 3 przy niższych obrotach szarpał a nawet jakby gasł (krztusił się) i nie jechał, odłożyłem nogę z gazu i jeszcze raz dodałem to jakoś pojechał.

 

Jak wyżej - Znalezionych wyników: 16

 

Pytanie:

4) a takim dodatkiem będzie to iż jak kupowałem samochód to był dzień i nawet nie dało się zauważyć że zegary mi sie świecą (tj. prędkościomierz oraz zegarek)

Też jest... żarówki spalone.

 

Jeszcze jakieś wątpliwości?

Weź się do czytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania