Skocz do zawartości

Opony


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam... Mam problem z oponami, nie wiem czy sa to zimówki czy całosezonowe... proszę o radę. Pisze na nich takie coś : PROFIL WINTER M+S , TUBELLES, RADIAL, INGA, 155/R13/78Q, E20 108R 000 204, BIEŻNIKOWANA

[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być niemiły, ale czytanie nie boli a lenistwo denerwuje.

Chwila i jest: http://forum.samnaprawiam.com/kola-felgi-opony-opony-kola-mity-i-fakty-vt36.htm

 

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
WINTER M+S

 

To oznaczenie opony zimowej, letnie tego nie maja (wielosezonowe maja). Poza tym spójrz na bieznik, zimówki maja nacięcia w ksztalcie zygzaka - tzw lamelki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... To jedziemy jak w szkole:

 

PROFIL

Producent...

 

WINTER

Z angielskiego: "zima"

 

M+S

Z mojego linku: mud + snow czyli błoto i śnieg czyli najpopularniejsze określenie opony zimowej

 

TUBELLES

Z mojego linku: opona bezdętkowa

 

RADIAL

Z mojego linku: opona radialna

 

155/R13/78

Z mojego linku: szerokość bieżnika w milimetrach czyli 155mm szerokości, R13 czyli średnica osadzenia na feldze 13 cali, 78 - na pewno nie 78 tylko jeśli już 70, czyli wysokość boczna opony jako procentowa wartość szerokości czyli 70% z 155mm

 

Q

Z mojego linku: indeks prędkości opony, czyli 160km/h

 

E20

Homologacja europejska - da się ustalić po sekundzie rozmowy z wujkiem Google, że to symbol polskiej homologacji

 

108R

Kod producenta

 

000 204

Diabli wiedzą bo nie wiadomo w którym miejscu to jest i czy aby nie tak przepisane, jak i profil opony "78".

 

BIEŻNIKOWANA

Z polskiego: bieżnikowana czyli z nałożoną powtórnie warstwą bieżnika czyli regenerowana.

 

Pominąłem również "INGA" bo diabli wiedzą w którym miejscu to jest i o co chodzi.

 

Czy jeszcze czegoś istotnego nie da się wyczytać z mojego linka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania