Skocz do zawartości

Punto I 75 Szarpie


Gość Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wielebny

Faktycznie coś nie tak musi być z tymi świecami. na 0,75 przez chwile było lepiej i nagle się pogorszyło totalnie. Mam 3 stare świece bosha wiec podmieniłem te jedną NGK co nie pasowała do zestawu i auto działało jeszcze gorzej. Zamieniłem je miejscami i silnik w tym miejscu gdzie jest inna świeca cyka NGK. zakupie w innym sklepie jutro inne i zobaczę wtedy. Sam nie wiem jakie teraz kupić bo jest strach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup po prostu takie, które są sygnowane do tego silnika - według katalogu świec. Polecam Boscha, Beru albo nawet nasze polskie Iskry - w Omedze na iskrach przejechałem 50kkm i nie wymieniałem.

Cechą świecy zapłonowej jest miedzy innymi ciepłota, a to dość ważna cecha i niewłaściwie dobrana spowoduje anomalie w pracy silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielebny

Wymieniłem świece na NGK made in Japan No12 BCPR6E. Stare były zalane paliwem. Ale po wymianie jest troszkę lepiej ale pomimo wszystko nie działa to poprawnie. Auto nie przyśpiesza i czasami strzeli w rurę lekko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielebny

2 tygodnie temu jak wymienialem wszystko to i ten czujnik tez wiec jest nowy - temperatura na desce pokazuje sie poprawnie. mogl sie przestawic rozrzad?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje paliwem, więc zainteresuj się czujnikiem temperatury do ECU - może być uszkodzony.

Lub same ECU może zdychać... jeśli po wymianie czujnika nic się nie zmieni to spróbuj załatwić/pożyczyć takie ECU na podmiankę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielebny

Podjechałem do innego sklepu aby porozmawiać na temat czujnika temp dla ECU (niebieski). Pan ze sklepu powiedział ,że chciałby zobaczyć objawy bo jak dla niego to raczej nie będzie to. wyciągnął wtyczkę 1 z cewek i auto zgasło. Wyciągnął z 2 cewki wtyczkę i było bez zmian. Diagnoza- CEWKA. Pomimo ,że nowa padła po tygodniu a to dla tego ,że była firmy KRAFT. Podmiana cewki i auto działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania