Skocz do zawartości

Długo łapie temperature i dużo spala


Gość dominik9393

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominik9393

Witam. Ostatnio, czyli jak przyszły do nas mrozy, mam taki problem z astrą... Długo łapie mi temperaturę, po przejechaniu ok 3-4 km zaczyna dmuchać ciepłe powietrze (powinien chyba dużo szybciej) no i spalanie wzrosło niemiłosiernie... wcześniej spalił mi 8 litrów gazu a teraz 2 razy tyle albo i jeszcze więcej :cry: Ostatnio chciałem żeby sobie pojeździł trochę na PB więc zatankowałem mu 10 litrów i ku mojemu zdziwieniu całość znikła po przejechaniu ok 30 km :-o Co prawda holowałem kawałek kolegę, bo nie mógł odpalić, ale to niespełna przez 1km... Jak było ciepło to palił ok 11 litrów gazu (na pełnej butli 30l, zrobiłem ok 330km). Teraz wzrosło spalanie PB i LPG ;-( Na początku myślałem że to coś z wtryskiwaczami, ale jak zauważyłem że na gazie spalanie też wzrosło, to myślę sobie że jednak nie... Czy to może być wina termostatu, czy czegoś innego?? Bardzo proszę o pomoc!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik9393

Właśnie czytałem, ale moja astra to szczególny przypadek... A ssanie może się nie wyłączać z jakiegoś innego powodu?? Bo to spalanie to prawdopodobnie przez to że się nie wyłącza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napraw termostat bo jak nie dogrzejesz silnika to i ssanie się wcześniej nie wyłączy bo czujnik temp. płynu mu nie pozwoli na to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo łapie mi temperaturę, po przejechaniu ok 3-4 km zaczyna dmuchać ciepłe powietrze (powinien chyba dużo szybciej)

 

To co napisałeś świadczy o tym że masz otwarty termostat jak to sprawdzić masz w tym poradniku.

http://forum.samnaprawiam.com/sprawdzenie-i-wymiana-termostatu-astra-g-vt1961.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania