Skocz do zawartości

falujace obroty


Gość kenedy78

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie EGR może mieć wpływ na falowanie ... najprościej to sprawdzisz zaślepiając go...

Odpinasz wtyczkę i odkręcasz 2 śruby... wężyków nie ruszasz... gdy masz EGR odkręcony wyciągasz z pod niego uszczelkę i z puszki np. po piwie wycinasz identyczną uszczelkę ale bez tych dwóch otworków po środku. Całość 2 uszczelki starą i nową wyciętą składasz razem do kupy i przykręcasz z powrotem. Wtyczkę podpinasz i już :) zawór zaślepiony.

 

Jeśli różnicy nie będzie proces ten możesz w 5 minut odwrócić wyciągając tą zaślepkę :) ale i tak profilaktycznie można ją zostawić. Nic złego się nie stanie :)

 

Falowanie obrotów w XEV może jeszcze ponoć powodować pęknięty kolektor wydechowy...

Sonda lambda przez to może głupieć próbując skorygować mieszankę i pasztet gotowy :/

 

Można by jeszcze zrobić mu nowe nastawy przepustnicy... -> odpinasz aku na min godzinkę a najlepiej całą noc... rano odpalasz i niczego nie ruszasz... ani gazu ani nic... zostawiasz na jałowym aż się zacznie wiatrak włączać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falowanie obrotów w XEV może jeszcze ponoć powodować pęknięty kolektor wydechowy...

spryskaj samostartem w okolicy przepustnicy i kolektora czy będzie zmiana obrotów , wyjdą nieszczelności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość major902

Ja miałem w ojca aucie takie objawy jak napisałeś i okazało sie ze padła cewka zapłonowa. Wymieniłem ją i jest wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w ojca aucie takie objawy jak napisałeś i okazało sie ze padła cewka zapłonowa. Wymieniłem ją i jest wszystko ok.

 

Zgadza się ale trzeba odróżnić falujące obroty od wypadania zapłonu i tu jest różnica w diagnozie, falujące obrotu mogą być z zanieczyszczonej przepustnicy, regulatora wolnych obrotów potocznie zwanym silnikiem krokowym, nieszczelność w dolocie, a wypadanie zapłony to nie ma za dużo do wymiany, świeca, kable jak są, cewka zapłonowa czy też dis, jak jest to do sprawdzenia aparat zapłonowy z kopułką palcem rozdzielacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekvip

u mnie były falujące obroty wtyczyściłem odmę , przepustnicę oraz silnik krokowy i wszystko ok. a wszystko to można zrobić za jedną robotą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kenedy78

czasami mam wrażenie że jak raptownie dodam gazu to nie zbiera sie jak powinna.tak jak by rozkrecala sie powoli.na biegu jalowym jak obroty wmiare sie unormuja jak dodam roptownia gazu to tak jak by ja zdlawialo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dodam roptownia gazu to tak jak by ja zdlawialo.

 

Może to będzie głupie pytanie ale czy filtr powietrza masz czysty? Dawno wymieniałeś ?

Miałem taką samą reakcję u siebie :) mam ten sam silnik. Po wymianie filtra od razu zaczęła reagować na gaz :) ...

Oczywiście pomijam już kable i świece zapłonowe :) Jeśli masz na świecach naklepane więcej niż 20.000km to może czas pomyśleć o wymianie ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kenedy78

filtr wymienilem na nowy niedawno.ale swiece i kable to do wymiany beda.

 

[ Dodano: 2012-03-02, 14:44 ]

koledzy pozostał jeden problem .obroty sie troche unormowaly.jak auto stoi w miejscu obroty sa wmire,ale jak auko sie zaczyna toczyc na biegu jałowym obroty atumatycznie wzrastaja do 1500.jak zatrzymam auto obroty sie normuja.o co mu chodzi? :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania