Skocz do zawartości

falujace obroty


Gość kenedy78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kenedy78

mam problem z opel vectra b.silnik 2.0 16v 136km.obroty w czasie jazdy potrafia same podskoczyc do6.000 obr/min. na biegu jalowym spadaja do ok400 lub trzymaja od 1500 do2500.jak autko stoi w miejscu obroty faluja jak jest lekko z gorki i auto sie toczy powoli to broty wzrastaja do 1.500(na biegu jalowym).teraz wogóle przy odpalaniu bez dodania gazu nie chce wej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chaotycznie to opisałeś... ale spróbujmy :)

Przepustnica lub silniczek krokowy Ci się nie przycina ? ...

Zwykłe czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego np. środkiem do czyszczenia przepustnic powinno pomóc :)

Przy okazji czyszczenia sprawdź odmę która idzie do dolotu nad przepustnicę ... jeśli zbiera się w niej takie "masło" i leci do przepustnicy, to mogło być przyczyną jej zasyfienia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kenedy78

przepustnica przeczyszczona.krokowy wymieniony.wczesniej zaswiecil check.okazalo sie ze to przeplywomierz.wymienilem na nowy.check zgasl ale obroty dalej faluja.jeszcze sprawdze ta odme. :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywomierz.wymienilem na nowy

oryginał czy chiński zamiennik ? ... jak chiński zamiennik to mimo że check zgasł wcale nie musi działać do końca poprawnie... przykład w przypadku silnika XEV łatwo dostać zamienniki czujników położenia wałków rozrządu lub wału... a większość w pudełku już nie działa.

 

Żadnych innych błędów komp nie wywala ? ... :niepewny:

Ewentualnie czy nastawy przepustnicy są dobrze zrobione ? ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przepustnicę czyściłeś rozbierając ją i wszystkie kanaliki udrożniłeś.

Sprawdź jeszcze czujnik położenia przepustnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kenedy78

innych bledow nie pokazywal.przeplywomierz orginalny GM.rece opadaja :cry: a gzie ten czujnik sie znajduje? czy to droga czesc?przy odpalaniu nie wchodzi na obroty.musze miec noge na gazie.jak silnik jest zimny po przekreceniu kluczyka silnik strasznie szarpie i gasnie. :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam jest na jednej "ośće" co przepustnica :) z jednej strony masz dźwignię do której przychodzi linka a na drugim końcu jest ten czujnik :)

 

Dołączę się do pytania kolegi automux przepustnicę wyjąłeś z autka i porządnie ją wyczyściłeś a nie tylko popsikałeś w samochodzie :) i dałeś nową uszczelkę ewentualnie silikon między przepustnicę a kolektor ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kenedy78

tak wlasnie zrobilem i nic.a czy ten zawor EGR ma wplyw na obroty?

 

[ Dodano: 2012-02-05, 20:08 ]

mam prosbe.czy koledzy moga mi napisac co mam wymienic i co mam jeszcze poprzeczyszczac?a o efektach poinformuje.z gory ddziekuje. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania