Skocz do zawartości

Nie pokazuje mi temperatury OPEL ASTRA F


Gość punciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie niedawno wymieniałem czujnik temperatury płynu (takie cudo jak na foto)

4cafac746d47a850ddc4d85093615021.jpg

 

Przez jakiś czas autem jeździła zona i jak to "kobita nic nie widziała nic nie słyszała"... ale teraz jeżdżę ja i widzę ze nie podnosi się wskazówka od temperatury nawet 1mmilimetr w góre :-/ ...Czy powodem może być ten czujnik? czy coś innego sprawdzić?

 

Dodam ze przy wymianie nowy miałem na klucz 13 a stary już albo na 12 albo na 14 klucz ale kształt rozmiar ten sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć wsuwkę z czujnika i dotknąć do masy jeżeli zegar leci do końca to ..... patrz post wyżej, jeżeli nie coś na kablach lub w desce nawaliło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogrzewanie działa normalnie ? szybko robi się ciepło ? ....

Jeśli jest słabsze niż zazwyczaj to możliwe że termostat padł... chyba prawie standard w oplach przed zimą :P ...

Jak odpalisz ją rano... to niech pochodzi z 10-15 minut... i dotknij górnego węża wchodzącego do chłodnicy. Jeśli zacznie się robić ciepły, to termostat powiedział "papatki" ...

Jeśli termostat jest dobry, a jedyne co wymieniałeś to ten czujnik to jest bardzo prawdopodobne że ten nowy czujnik był uwalony. Czasem tak jest że zamienniki jeszcze nie wyjęte z pudełka są nie sprawne ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomacam i posprawdzam dziś .... mam nadzieje ze to nie termostat bo wymieniać go w ten ziąb to porażka .... bo dojście jest takie ze pasek rozrządu trzeba zdjąć.... :-x:-x:-x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie idzie go wymienić bez ściągania... sam próbowałem 2 zimy temu... i po ponad 2h się poddałem i ściągałem rozrząd :) ... najlepiej ustawić sobie na znaki i w miejscu ustawienia dla pewności zaznaczyć sobie pasek i kółko... lub po prostu spiąć czymś -> taśmą lub trytytką :D

potem jest już z górki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania