Skocz do zawartości

Podgrzewacz w oplu merivie


Gość Tomasz 50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, mam mały problem. Mam opla merive 1.7 CDTI, diesel a w nim podgrzewacz, który sobie od czasy do czasu dymi ( porządnie) przed "odpaleniem". Nie zawsze tak on sobie dymi ma czasami dobroć i pracuje jak odrzutowiec czyli odpala od razu - nie dymi. Zauważyłem, że jeśli on nie załapie w krótkim czasie to problem ten. pojawia się w czasie jazdy. Wymienione zostały w nim -świeca oraz siatka był rozebrany i czyszczony -. Proszę o przyczynę tego dymienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najprawdopodobniej będzie tam problem z dawkowaniem paliwa, że dymi czyli go zalewa, może być już dysza rozkalibrowana, lub czujnik temperatury podaje błędne dane do sterownika o ile w nim jest gdyż nie wiadomo jaki masz podgrzewacz ale myślę że jest tam zainstalowany jakiś model hydronica chyba nawet D3WZ jeśli tak to ma on szynę danych do komputerowej diagnozy ale jest problem z fajsem by do niego dopasować mają go jedynie serwisy autoryzowane lub niektóre sterowniki czy tez zegary maja możliwość testu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opla merive 1.7 CDTI, diesel a w nim podgrzewacz

Jeżeli masz na myśli niezależne ogrzewanie dmuchające ciepłym powietrzem lub podgrzewające płyn to napisz co tam masz webasto czy eberspracher i jaki model... ale to dymienie wygląda to na brak paliwa (zapowietrza się układ lub nawala pompka)

 

To jakiś fabryczny czy dokładany podgrzewacz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to fabryczny podgrzewacz eberspracher ale nie wiem jaki model- rocznik 2004

 

[ Dodano: 2011-11-01, 19:21 ]

Aha potrafi się on uruchamiać przy temperaturze 8 - 9 stopni - na zegarze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Grześ coś pomoże, ja montowałem w tamtym tygodniu D2 Eberspacher ale Airtronic ... i jak odpowietrzałem układ to tak dymił więc ja myślę że coś z paliwem się dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem a wyjęcie bezpiecznika coś pomoże? Może ktoś zna dobry zakład naprawy takiego cuda gdzieś w Lublinie albo w okolicach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Grześ coś pomoże

 

Grześ dopiero poznaje te urządzenia gdyż ma taki w Zafirce który nie chce odpalić, mam do tego sterownik TP5 i planuje go przerobić by odpalał bez zegara normalnie na przycisk start/stop ale z tego co wiem to te podgrzewacze mają zewnętrzny czujnik temperatury otoczenia i mają zapisane w swoim programie że start poniżej 5 stopni można to ominąć podając na wejście czujnika +12V wtedy startuje w każdej temperaturze, to co kolega opisuje może wskazywać na zapowietrzeniu się układu paliwowego może tam jest jakiś zaworek zwrotny który przepuszcza ii nie podaje tyle paliwa ile potrzeba, kurde zbyt skomplikowane urządzenia jak dla mnie :lol: jeszcze jedna uwaga te podgrzewacze się blokują po 5 nie udanych startach potem tylko wizyta w serwisie, serwisy możńa w internecie znaleźć np. tu

http://www.eberspaecher.pl/page.php/1/0/show/26

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania