Skocz do zawartości

hamulec ręczny vectra b


Gość wojcia1984

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojcia1984

Witam.

Mam problem z hamulcem ręcznym. Nie działa po prostu. Naciągałem go w kabinie ale to nie daje żadnego efektu. Może ktoś ma jakąś podpowiedz co powinienem zrobić?

Pozdr.

linki są cale,gdy zaciągam ręczny to od dołu przy kolach się ruszają lekko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak jak arkos pisze, Vectra B ma tarczobebny ale były tez przedliftowe z silnikiem 1.6 i1.8 benzyna oraz 1.7 TDS oraz 2.0 DTL które miały z tyłu Bebny ;)

 

Co do recznego to trzeba sprawdzić szczeki oraz regulacje na szczekach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zacząłbym od przejechania 200 metrów na lekko zaciągniętym , a później wyregulował wg książki sam naprawiam (przez dziurkę) :mrgreen: i dopiero jak nie pomoże to rozbierał i kupował szczęki , one za bałdzo się nie zużywają ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze regulator jest zardzewiały to ciezko bedzie z regulacja przez "dziurke" u mnie tak było... w sumie szczeki były ok tylko regulator był zasyfiny no i sprezyny do wymiany :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
tak jak arkos pisze, Vectra B ma tarczobebny ale były tez przedliftowe z silnikiem 1.6 i1.8 benzyna oraz 1.7 TDS oraz 2.0 DTL które miały z tyłu Bebny...

 

Sorki że tak się wcinam ale z tego co wiem to w Vectrach „B” ("przedliftowe") to bębny były mało kiedy spotykane (bębny można było spotkać niekiedy w 1,6 i 1,6 16V ale w mocniejszych silnikach to chyba nie było) PS sam mam VB 1,6 16V i mam tarczo-bębny.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość brratek

Panowla, pomóżta; nie mogę założyć bębna na nowe szczęki (tarczobęben, 5 śrub VB).

 

Stare szczęki starte na maxa wymieniłem na nowe, linka popuszczona, samoregulator skręcony na maxa do samej du.y. Zeszlifowałem nawet dookoła rant terczobębna, ale t.bęben zatrzymuje się w połowie na nowych szczękach i ni huhu do przodu nawet podczas walenia młotkiem.

 

I jeszcze jedno: w jakiej pozycji powinny być zakładane szczęki z okładzinami ściernymi? ... bo one przecież różnią się; na górze (dole??) jest szerzej tam gdzie opiera się samoregulator lub rozpierak a po przeciwnej stronie węziej...

Nie jestem pewien, czy miałem dobrze założone...

 

Sprawdziłem rozmiary starej i nowej szczęki - są takie same, wiadomo, nowa okładzina dodaje jednak nieco grubości, ale żeby przez to t.bęben nie wchodził... WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania