Skocz do zawartości

dziwne obroty


Gość gizmo82

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki Szymku za wyczerpującą odpowiedz,zamienie to dam znać co i jak

 

[ Dodano: 2011-08-20, 06:27 ]

A takie pytanie jeszcze do szpeców jak sprawdzić domowym sposobem czy układ wydechowy nie jest przytkany i czy jakby by był delikatnie przytkany to ma to jakieś znaczenie w spalaniu? Pytam bo miesiąc temu "szpce" wycieli mi kata i założyli stumienice i po tym zabiegu auto zmuliło a jak patrze na tą rure co spawali to jakoś tak to podejżanie wygląda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Widać silnik ma problemy z adaptacją po wycięciu kata. Sonda lambda ma małe problemy z danymi o spalinach i możliwe, że zapodaje do kompa błędne dane o wtrysku, jego ilości, jakości i składniku mieszanki . . .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda ma małe problemy z danymi o spalinach i możliwe, że zapodaje do kompa błędne dane o wtrysku, jego ilości, jakości i składniku mieszanki . . .

Dokładnie tak. Spaliny są "rzadsze" bo w układzie panuje niższe ciśnienie - katalizator stawia opory w wylocie spalin.

Jedyne rozsądne wyjście, to wstawić w wydech kryzę, czyli jakieś przewężenie przed strumienicą, lub zamiast strumienicy jakiś tłumik, aby podnieść ciśnienie na początku układu wydechowego.

 

Jak znam życie, to magicy zabrali katalizator i skasowali za robotę + strumienicę... Kata sprzedali za jakieś 150-180zł, zarobili na strumienicy z 50 i na robociźnie drugie tyle. Niezły biznes...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kata miałem padniętego na dobre bo się rozsypał i coś w nim dzwoniło więc wyjścia nie było a szpece wstawili strumienice plus robota za starego kata więc wiele nie straciłem,a pozatym znam wielu ludzi któży tak też zrobili i nic im się nie dzieje,ten silnik ma jedną sonde w kolekto

rze wydechowym więc nie powinna ona jakoś wyjątkowo świrowć po wycięciu kata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda funkiel nówka od kolegi Grzesia więc nie świruje dalej daje sygnał bogata mieszanka,wtrysk podmieniłem na sprawny od ziomka i dalej to samo bogata nieszanka?rece mi opadają nie wiem co jest grane,doradzcie koledzy,czy jakby wydech był delikatnie przytkany to też by komp podawał bogatą mieszanke i tłoczył paliwo jak szalony???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma Vectrę X20XE wycięty katalizator i wstawiona strumienica i sonda śmiga jak szalona na PB i gazie. Coś tam miałeś z wtryskiem z większego silnika, zniwelowałeś już to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie mam pytań okazało się że ziomek też miał padnięty wtrysk i podmiana nic nie dała,ten co kupiłem na alegro dowiedziałem się że jest od 1.6 dzisiaj więc dalej zalewało silnik,dobity już tym wszystkim założyłem stary swój ten co lał i co się okazało dalej podaje bogatą mieszanke ale tylko na biegu jałowym,podczas jazdy działa prawidłowo znaczy czek miga czyli jest ok i teraz pytanie czy wtryskiwacz mógł się tak popsuć że podaje bogatą mieszanke tylko na biegu jałowym czy przyczyny szukać gdzie indziej??Dodam że miałem trzy wtryski od 1.6 i każdy zalewał silnik więc opcja podmianki nie ma sensu.

 

[ Dodano: 2011-09-08, 18:18 ]

jeszcze jedno czy wtrysk od silnika x14nz będzie odpowiedni do c14nz bo mam okazje zakupu po dobrych pieniądzach tylko dylemat czy będzie dobry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Tak x14nz i c14nz maja takie same wtryskiwacze.

 

podaje bogatą mieszanke tylko na biegu jałowym
założyłem stary swój ten co lał

 

Masz odpowiedz, jesli leje to przede wszystkim na niskich obrotach bedzie to czuc.

Mozesz na tym lejacym 1.4 lekko uchylic przepustnice i powinno byc lepiej (jak przesadzisz to wywali 35 - niewlasciwa liczba krokow).

 

Nie uszkodziles oringów podczas montazu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cie dobrze rozumiem,mam podnięś mu troche obroty biegu jałowego? no dobra ale jak to zrobić? Zakupie jeszcze ten wtrysk od x14nz skoro mówisz że te same i zobaczymy jak to się zgra?Nie uszkodziłem oringów za każdym razem daje nowe,smaruje deczko olejem i fajnie to wchodzi,jeżeli dobrze pamiętam to na biegu jałowym powinien czek migać a nie świecić cały czas bo to piękne czasy wtedy były paliła mi wtedy 6 litrów pb na 100 przy takiej spokojnej jezdzie a teraz jak tankuje to mi się ryczeć chce :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania