Skocz do zawartości

Montaż wspomagania


Gość grom546

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z tym iż obecnym samochodem mam zamiar pojeździć aż się rozleci czyli pewnie co najmniej 5 lat, chciałbym założyć wspomaganie. Na kole pasowym mam miejsce na pasek (podwójne koło) teraz muszę tylko wymienić maglownicę, założyć pompę, zbiornik, pasek, płyn i przewody.

 

1- Mam istotne pytanie. W związku z kupnem maglownicy i pompy używanej chciałbym się dowiedzieć na co zwracać szczególną uwagę w tych częściach (przy zakupie). Czy pompę wspomagania można na własną rękę zregenerować? Bo wiem że maglownicę oddaje się do zakładu.

2- Z tego co wiem wystarczy maglownicę wymienić ze zwykłą, kolumna i drążki pasują. Jak się mylę proszę o sprostowanie.

3- Przewody do wspomagania dorabia się miedziane tak jak hamulcowe?

4- Czy wspomaganie posiada jakieś dodatkowe chłodzenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co zwracać szczególną uwagę w tych częściach (przy zakupie)

Żeby nie było wycieków i nieszczelności, ani luzów. Luzy tylko na zamontowanym da się sprawdzić, więc bedzie kłopot.

 

Czy pompę wspomagania można na własną rękę zregenerować?

Nie za bardzo. Podobnie jak z maglownicą.

 

Z tego co wiem wystarczy maglownicę wymienić ze zwykłą, kolumna i drążki pasują. Jak się mylę proszę o sprostowanie

W 99% przypadków właśnie tak jest - plug&play.

 

Przewody do wspomagania dorabia się miedziane tak jak hamulcowe?

Nie. Są to przewody zarabiane tak samo, jak np w koparkach te giętkie węże hydrauliczne. Czyli przewody zakuwane jeśli chodzi o giętkie i najczęściej stalowe jeżeli chodzi o sztywne. Najlepiej kupić komplet używanych i mieć spokój.

 

Czy wspomaganie posiada jakieś dodatkowe chłodzenie?

Bardzo często są auta mające chłodzenie wspomagania. Są to najczęściej przewody powywijane w kształcie "S" , takie "szlaczki".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, najlepiej będzie jak znajdę cały komplet z jednego wozu może być ciężko ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania